Zamość: Przeciwnicy budowy spalarni śmieci zaostrzają działania. Szykują duży protest w tym tygodniu

0
658

Mieszkańcy Szopinka, Kalinowic, Wólki Panieńskiej oraz Osiedla „Małe Ciche” przy Hrubieszowskiej ostro sprzeciwiają się planowanej budowie spalarni odpadów, która ma powstać na działkach należących do Ciepłowni Veolia Wschód, mieszczącej się przy granicy Miasta Zamość i miejscowości Szopinek. Społeczny Komitet „NIE dla spalarni śmieci w Zamościu”, który od dłuższego czasu prowadzi działania protestacyjne, teraz zapowiada ich zaostrzenie. Na 18 lipca na godz. 15.30 zaplanowano duży protest przy ul. Hrubieszowskiej tuż przed zjazdem do firmy Veolia.

“Dość mamy kłamstw o nieszkodliwości spalarni. Gdyby tak było śmieci nie przywożono by z zagranicy do Polski. ” – mówią przeciwnicy inwestycji i wyliczają najważniejsze argumenty przeciwko spalarni w swoim sąsiedztwie: “Mówimy nie dla: zwożenia śmieci z zagranicy do naszego miasta, trucia mieszkańców Zamościa i okolic, prób manipulacji – nieszkodliwość takich instalacji to mit, utraty wartości nieruchomości (nawet o ponad 50%), odoru, hałd śmieci w sąsiedztwie, plagi szczurów i karaluchów, zagrożenia pożarem składowanych odpadów”.

Chrońmy siebie i swoje dzieci, powiedzmy stop spalarni śmieci w Zamościu. Pokażmy, że Zamość dalej jest niezdobytą twierdzą. Nie dajmy się pokonać ludziom, dla których liczy się tylko zysk. Spotkajmy się wszyscy na proteście przeciwko budowie spalarni” – apelują.

ulotka 1 1 Zamość: Przeciwnicy budowy spalarni śmieci zaostrzają działania. Szykują duży protest w tym tygodniu

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments