Spotkania z pisarzem Stanisławem Srokowskim w Zamościu i Hrubieszowie

0
532

Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu, Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” w Zamościu, NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zapraszają na dwa spotkania ze Stanisławem Srokowskim dotyczącego ,,Wielkości i dramatu polskich Kresów”. 

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 18.07.2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu (wejście od podwórza, I piętro), drugie 19.07.2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali GOTART Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Stanisław Srokowski – pisarz, poeta, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, tłumacz, publicysta. W swoich powieściach nawiązuje do wydarzeń z 1943 roku, kiedy to ziemie wschodnie II RP ogarnęła fala ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Jego książka ,,Ukraiński kochanek” znalazła się na 9 miejscu na liście 25 najważniejszych książek ostatniego 25-lecia w plebiscycie Programu II Polskiego Radia. Autor zbioru opowiadań ,,Nienawiść” oraz ,,Strach. Opowiadania Kresowe”. Na podstawie książek Stanisława Srokowskiego powstał scenariusz filmu ,,Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego.

W trakcie spotkań będzie możliwość nabycia dwóch książek Stanisława Srokowskiego pt. ,,Ukraiński kochanek” i ,,Strach. Opowiadania Kresowe”.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments