Eurofolk wystartował. Mamy dla Was pierwsze zdjęcia! Dużo zdjęć!

0
774

Za nami pierwszy dzień 18. edycji Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Eurofolk” 

Tradycyjnie rozpoczął się  koncertem „Gospodarze – Gościom”, podczas którego wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” i zakopiański zespół folkowy KRYWAŃ. 

Dzisiaj drugiego dnia – 10 lipca o godzinie 17.40 wyruszy przemarsz wszystkich zespołów ulicami miasta z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki, gdzie nastąpi prezentacja wszystkich grup i koncert inauguracyjny.Jak co roku, po koncertach wieczornych mieszkańcy Zamościa będą mogli wziąć udział wraz z uczestnikami “Eurofolku” we wspólnych zabawach tanecznych przy ogródkach restauracyjnych na Rynku Wielkim. Takie zabawy odbywać się będą w piątek i sobotę (12,13 lipca) od godziny 21.00.Koncerty zespołów festiwalowych poza Zamościem zaplanowano na piątek 12 lipca. O godz. 17.00 w Szczebrzeszynie wystąpią reprezentanci Gruzji i Kanady. O godz. 18.00 w Łaszczowie zaprezentują się zespoły z Bułgarii i Węgier.W dniach 12-14 lipca Eurofolkowi tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej na Rynku Wielkim.Karnety w cenie 25 złotych i bilety na koncerty w cenie 5 i 8 złotych można zakupić w ZDK w Dziale ZPiT „Zamojszczyzna” lub przed każdym koncertem na Rynku.Patronat honorowy nad Festiwalem sprawują Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.Organizatorami przedsięwzięcia są Zamojski Dom Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.

Nowy Kurier Zamojski sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem. 

Codziennie tylko na naszym facebooku możecie obejrzeć pełną relacje wideo z 18. edycji Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Eurofolk”

Zapraszamy

19 eurofolk projekt afiszu 1 Eurofolk wystartował. Mamy dla Was pierwsze zdjęcia! Dużo zdjęć!

Poprzedni artykułPaweł Fajdek złotym medalistą!
Następny artykułI Sesja Zamojskiej Rady Seniorów. Wybrano nowy zarząd
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments