Mieszkanie Plus w Zamościu. Uruchomiono ankiety dla mieszkańców i przedstawiono szczegóły inwestycji

4
1076

W czwartym kwartale tego roku ruszyć ma w Zamościu budowa mieszkań w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus”. W ramach inwestycji, na przekazanej przez Miasto działce przy ul. Parkowej powstanie 6 czterokondygnacyjnych budynków, w których znajdzie się 96 lokali mieszkalnych. 

Dziś (8 lipca) w zamojskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona realizacji programu Mieszkanie Plus w Zamościu oraz uruchomienia ankiet, które określą preferencje przyszłych najemców mieszkań przy ul. Parkowej. W spotkaniu udział wzięli: Janusz Kobeszko, przedstawiciel zarządu PFR Nieruchomości, Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka oraz Magdaleny Godek, prezes zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zamościu,

Miasto Zamość było piątym samorządem w kraju, które zgłosiło chęć uczestnictwa w programie Mieszkanie Plus.

-Razem z panią prezes TBS Magdaleną Godek przekazaliśmy grunt przy ul. Parkowej, to jest pas między Parkową a Chłodną, gdzie działają bloki TBS. Staramy się, aby udało się nam w Zamościu tę inwestycję zrealizować, a realizatorem tej inwestycji jest PFR Nieruchomości – powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Spółka PFR Nieruchomości jeszcze w sierpniu tego roku wystąpić ma o pozwolenie na budowę mieszkań przy ul. Parkowej, jak zapowiedziano – pierwsze wbicie łopaty nastąpi w czwartym kwartale tego roku. W ramach inwestycji powstanie 96 mieszkań.

Bedą to mieszkania 2 i 3 pokojowe. Ich projektowaniem zajmą się najlepsi architekci. Zachęcamy mieszkańców Zamościa do udziału w uruchomionej przez nas ankiecie, w której określą swoje oczekiwania co do mieszkań. Pytania dotyczą m.in. ilości i rozkładu pomieszczeń. Zainteresowanie mieszkaniami było bardzo duże, 4,5 – krotnie przewyższające ilość mieszkań, liczymy więc, że sporo osób weźmie udział w ankiecie – powiedział Janusz Kobeszko, przedstawiciela zarządu PFR Nieruchomości.

Prezydent Wnuk zapowiedział, że jeśli pierwszy etap zostanie zrealizowany a mieszkania wyprzedane, Miasto przystąpi do budowy kolejnych lokali mieszkalnych w ramach programu “Mieszkanie Plus”  terenach Błonie – Zatorze.

LINK DO ANKIETY: Ankieta dotycząca inwestycji w ramach Programu Mieszkanie Plus.

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jas

Mało atrakcyjna lokalizacja, peryferia.

1xxx
Reply to  jas

Racja słaba lokalizacja zawsze jakies ubocza miasta po raz kolejny

Anonimowo

A jakiej lokalizacji oczekiwaliscie? Stare miasto?

jas
Reply to  Anonimowo

Zamoyskiego, Wyszyńskiego, Legionów