Dni Krasnobrodu 2019. Znamy PROGRAM 3 – dniowej imprezy

4
1732
Fot. archiwum NKZ

Tegoroczne Dni Krasnobrodu rozpoczną się w piątek (19 lipca) i potrwają do niedzieli (21 lipca). Zawody wędkarskie, Przegląd Orkiestr Dętych, jarmark zdrowej żywności, koncerty gwiazd disco polo (wystąpią m.in. zespoły JORRGUS oraz POWER PLAY), stoiska gastronomiczne, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, dyskoteki pod gwiazdami – to tylko nieliczne z atrakcji które przygotowano. Do wspólnego świętowania zaprasza Burmistrz Krasnobrodu i Krasnobrodzki Dom Kultury.

Dni Krasnobrodu zainauguruje piątkowy wernisaż wystawy malarstwa Marka Rzeźniaka pt. „Metafizyka pejzażu” w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Początek godz. 18.00.

Program drugiego dnia (sobota 20 lipca) rozpocznie się o godz. 6.00 od Otwartych Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza Krasnobrodu, które odbędą się nad krasnobrodzkim zalewem. Popołudniowa, festynowa część sobotniego programu, rozpocznie się o godz. 17.30 programem dla dzieci i będzie realizowana na terenie rekreacyjnym obok zalewu przy ulicy Partyzantów. Dalsza część to koncerty w wykonaniu zespołów „Yago”, „Energy Girls” oraz gwiazdy wieczoru – zespołu „JORRGUS”. Sobotni program zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Niedziela 21.07.2019 r. rozpocznie się tradycyjnie od Przeglądu Orkiestr Dętych. Trzydziesta dziewiąta edycja tego wydarzenia odbędzie się pod Honorowym Patronatem Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko. Orkiestry zbiorą się w na Placu Siekluckiego w centrum Krasnobrodu, a następnie przejdą teren przy ul. Partyzantów – miejsce przeglądu i tam wspólne odegrają dwa utwory”, a następnie będą koncertowały. Przegląd zakończy się wręczeniem dyplomów, pucharów i nagród.

W tym roku, w ramach niedzielnego programu zaplanowano również Jarmark Krasnobrodzki, który tak jak i przegląd orkiestr rozpocznie się o godz. 14.00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Partyzantów. Zamiarem organizatorów jarmarku jest promowanie zdrowia i zdrowego trybu życia, a także lokalnych producentów zdrowej żywności, produktów lokalnych, rękodzieła i twórców ludowych. Zgłoszenia do udziału w jarmarku przyjmuje Krasnobrodzki Dom Kultury.

Niedzielny wieczór zdominuje muzyka. Jako pierwszy wystąpi zespół „Krasnobrodzki Gospel”, nastęnie gwiazda wieczoru – Zespół „POWER PLAY”, a po nim Zespół „Malibu”. Podobnie jak w sobotę niedzielny program zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Podczas imprezy będzie też stoisko Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu z konkursami i poradami promującymi zdrowy tryb życia, pokazami i ćwiczeniami z wykorzystanie narko- i alkogogli (20.07.2019r.), a także zjeżdżalnie dla dzieci, piknikowa gastronomia.

W Ramach Dni Krasnobrodu odbędzie się również “Festiwal Pierogów”, którego organizatorem jest Gościniec Celina.

Dni Krasnobrodu organizowane są przy wsparciu partnerów, którymi są: Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Krasnobrodzkie Towarzystwo Wędkarskie. Sponsorem głównym, tak jak i w ubiegłym roku jest firma NATIVIANA ROZTOCZE Sp. z o.o

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek

Pojebało was z tymi disco polo. Czemu nie ma innej muzyki????? ????

CELINA

ZJADLA BYM PIEROGOW

ciekawy

a co się stało z piłką błotną w Krasnobrodzie, cos dawno o niej nic nie slychac, sa jeszcze jakies mecze czy rozpadla się calkiem druzyna?

Obywatel

Impreza dla wieśniaków będzie a solarów nadal nie widać.