Eurofolk nadchodzi. Znamy szczegółowy PROGRAM tegorocznego Festiwalu

0
606
Fot. archiwum NKZ

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona najbarwniejszego zamojskiego Festiwalu. Tegoroczna, 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Eurofolk” odbędzie się w dniach 9-14 lipca.

Podczas tegorocznego „Eurofolku” wystąpi 7 zespołów folklorystycznych z Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Gruzji, Kanady, USA i Wegier.

Festiwal tradycyjnie rozpocznie się 9 lipca koncertem „Gospodarze – Gościom”, podczas którego wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” i zakopiański zespół folkowy KRYWAŃ.

Drugiego dnia – 10 lipca o godzinie 17.40 wyruszy przemarsz wszystkich zespołów ulicami miasta z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki, gdzie nastąpi prezentacja wszystkich grup i koncert inauguracyjny.

Jak co roku, po koncertach wieczornych mieszkańcy Zamościa będą mogli wziąć udział wraz z uczestnikami “Eurofolku” we wspólnych zabawach tanecznych przy ogródkach restauracyjnych na Rynku Wielkim. Takie zabawy odbywać się będą w piątek i sobotę (12,13 lipca) od godziny 21.00.

Koncerty zespołów festiwalowych poza Zamościem zaplanowano na piątek 12 lipca. O godz. 17.00 w Szczebrzeszynie wystąpią reprezentanci Gruzji i Kanady. O godz. 18.00 w Łaszczowie zaprezentują się zespoły z Bułgarii i Węgier.

W dniach 12-14 lipca Eurofolkowi tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej na Rynku Wielkim.

Karnety w cenie 25 złotych i bilety na koncerty w cenie 5 i 8 złotych można zakupić w ZDK w Dziale ZPiT „Zamojszczyzna” lub przed każdym koncertem na Rynku.

Patronat honorowy nad Festiwalem sprawują Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

Organizatorami przedsięwzięcia są Zamojski Dom Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.

19 eurofolk projekt afiszu Eurofolk nadchodzi. Znamy szczegółowy PROGRAM tegorocznego Festiwalu

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments