Rozdajemy wejściówki na spektakl “Zofia” z udziałem Małgorzaty Pieńkowskiej

0
483

Zapraszamy do ostatniej już zabawy w ramach 44 Zamojskiego Lata Teatralnego. Do rozdania mamy dwie pojedyncze wejściówki na monodram Małgorzaty Pieńkowskiej “Zofia”. Spektakl odbędzie się w środę, 3 lipca o godz. 19.00 w zamojskim Domu Kultury.

Spośród osób, które polubią post, udostępnią go publicznie na swoim profilu na Facebooku, rozlosujemy dwie pojedyncze wejściówki na spektakl “Zofia”. Zabawa trwa do wtorku (2 lipca) do godz. 12.00.

“Zofia” to historia jednego życia, w którym mieściło się żyć co najmniej kilka. To historia, która nie dzieje się w podręcznikach, tylko w pojedynczym istnieniu. To wreszcie historia tych, którzy musieli dać sobie radę z najcięższym zadaniem po wojennej zawierusze – z życiem.

Jak opowiedzieć o Zofii? Niezmiernie łatwo popaść w gotowe klisze, sięgając po martyrologiczną laurkę, albo – przeciwnie – lekkomyślnie odcinając się od niemodnego dzisiaj heroizmu. Prawdziwą sztuką jest odrzucenie tych prostych figur w poszukiwaniu autentyzmu ludzkiego doświadczenia.

Tekst Ani Wakulik ucieka przed pułapkami uproszczeń. Ważniejsze są w nim moralne dylematy, poczucie odpowiedzialności i poczucie winy, nadzieja i rozpacz. I właśnie ten uniwersalizm staraliśmy się oddać w pracy nad spektaklem.

Bilety na spektakl “Zofia” w cenie 20 złotych będą do nabycia godzinę przed spektaklem lub online http://zdk.zamosc.pl/kup-bilet/

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments