Zapiski rekruta – DZIEŃ 6: Ćwiczenia z udziałem amerykańskich żołnierzy z Gwardii Narodowej na poligonie w Sitańcu

0
587
fot. nadesłane

Począwszy od 23.06 aż do 08.07.2019 r. ukazywać się będą na naszych łamach krótkie felietony – zapiski osoby przybyłej na szkolenie podstawowe do Wojsk Obrony Terytorialnej, a konkretnie do 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu.

ZAPISKI REKRUTA – Dzień 6

Dzisiaj obudził nas deszcz, pogoda w końcu uległa załamaniu dzięki temu będzie trochę chłodniej. Poranne ćwiczenia rozbudziły nas wszystkich. Rozciąganie, marszobieg, szybka toaleta i już przed placem czekamy na naszych dowódców. Jak co dzień por. Andrzej Pawelec wita wszystkich obecnych i przedstawia porządek dnia. Temat: działania żołnierza w obronie. Podzieleni na kilka grup zaczynamy kolejny dzień szkoleń. 

Sitaniec-Wolica. Przemieszczamy się na poszczególne punkty. Przez ostatnie dni codziennie w naszych zajęciach uczestniczy grupa amerykańskich żołnierzy zawodowych z Gwardii Narodowej. Dzisiaj to oni wraz z dowódcami oraz instruktorami prowadzili zajęcia. Przede wszystkim to była praktyka. Walka z przeciwnikiem, sygnały dowodzenia, praca z mapą, trenowanie postaw strzeleckich, prowadzenie obserwacji przedpola i wiele innych zagadnień. Zwracali nam uwagę na postawy strzeleckie, korygowali, doradzali i sprawdzali. Na każdym punkcie słyszeliśmy tempo tempo tempo, trzymaj linie, zabezpieczam. Była to świetna okazja do rozmów, a także do tego, aby zobaczyć, w jaki sposób swoich żołnierzy szkolą Amerykanie. 

Po tych kilku dniach już śmiało mogę powiedzieć, że powoli wtapiamy się w szeregi WOT. I coraz bardziej zaczyna nam się to podobać.

szer. Ewelina Rudy

żołnierz 25 blp w Zamościu

materiał nadesłany

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments