Radni Powiatu Zamojskiego przeciwni promowaniu ideologii LGBT. Przyjęli stanowisko w tej sprawie

22
2260

Rada Powiatu Zamojskiego przyjęła w dniu 26 czerwca 2019 roku uchwałę, w której wyraziła stanowczy protest wobec promowania ideologii LGBT. 

Rada Powiatu deklaruje w dokumencie, że sprzeciwia się ingerowaniu w wielowiekową tradycję i dobro rodziny. Zdaniem radnych: „Ideologia LGBT narusza podstawowe prawa i wartości chronione w polskiej konstytucji oraz ingeruje w autonomię wspólnot religijnych”

Radni podkreślają, że ich stanowisko zostało oparte na art. 48 Konstytucji RP, mówiącym o tym, że podstawowym prawem rodzicielskim jest wychowanie dziecka w zgodzie z przekonaniami rodziców. Rada Powiatu nie chce tzw. latarników w szkołach i zadeklarowała że zrobi wszystko, aby do szkół nie miały wstępu osoby zainteresowane wczesną seksualizacją polskich dzieci i młodzieży.

Za przyjęciem stanowiska głosowało 18 radnych, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Oto cała treść stanowiska przyjętego przez Radę Powiatu Zamojskiego w środę, 26 czerwca 2019 roku.

„Rada Powiatu w Zamościu, wyraża stanowczy protest, wobec promowania ideologii „LGBT”, która narusza podstawowe prawa i wartości chronione w polskiej Konstytucji oraz ingeruje w autonomię wspólnot religijnych.

Zgodnie z art. 48 Konstytucji RP podstawowym prawem rodzicielskim jest wychowanie dziecka w zgodzie z przekonaniami rodziców.

Mając na uwadze dobro rodziny, wyrażamy sprzeciw wobec ingerowania w dobro rodziny i wielowiekową tradycję. W związku z próbą podważenia fundamentalnych praw i ustrojowej pozycji małżeństwa, pragniemy powstrzymać ekspansję ideologii lansowanej przez tzw. ruchy „LGBT”:

  1. Nie godzimy się na sprzeczne z prawem oraz z realnym dobrem dzieci, instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników).
  2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie miały wstępu osoby zainteresowane wczesną seksualizacją polskich dzieci i młodzieży, w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
  3. Będziemy chronili naszą młodzież szkolną, dbając o to, aby o ich wychowaniu mogli decydować rodzice.
  4. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej w wybranych zawodach. Staniemy w obronie nauczycieli, naukowców, prawników i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów.

Deklarujemy, że Rada Powiatu w Zamościu będzie wierna tradycji narodowej, państwowej i  chrześcijańskiej.”

zrzut ekranu 2019 06 28 o 14 33 13 Radni Powiatu Zamojskiego przeciwni promowaniu ideologii LGBT. Przyjęli stanowisko w tej sprawie

zrzut ekranu 2019 06 28 o 14 33 46 1 Radni Powiatu Zamojskiego przeciwni promowaniu ideologii LGBT. Przyjęli stanowisko w tej sprawie

 

 

 

 

- reklama-
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Proponuję, aby radni zamojscy zagłosowali za włączeniem własnego mózgu i zajęli się realnymi problemami regionu. W myśl zasady- myślenie nie boli:)

Annnnnonim
Reply to  Anonimowo

Sam sobie wlacz mozg…..!

Mm

Co za wstyd. Naprawdę – poczytajcie troszkę, poćwiczcie empatię, a dopiero później angażujcie się w politykę.

Reply to  Mm

W pełni zgoda! Nie dla braku empatii! IKEA GO HOME!

Damian

Brawo, jeszcze raz brawo.Dosyć lewackiej propagandy w najgorszej marksistowskiej odmianie.
Jak się cieszę

Reply to  Damian

Zapewne prawdziwy miłosierny katolik, ciszy się z nieszczęścia innych

Kacper

Ludzie naprawdę musicie mieć smutne i przykre życie, ze zajmujecie się czymś takim. Czas oraz pieniadze poświęcone na takie bzdury mogłyby zostać przeznaczone ma wyższe i ważniejsze cele. Chetnie tez bym się dowiedział czym jest ta wasza „ideologia LGBT” a może tak często powtarzana fraza jak „lobby LGBT”, jak można się do takiego lobby dostać ? Kto w nim zasiada ? Co to ta ideologia ? Jakieś ścisłe ramy dla danego terminu ? Nie. To wszystko biedne polaczki cebulaczki sobie wymyśliły aby straszyć innych problemem, który nie istnieje i wmawiając, ze edukacja seksualna to będzie wczesna seksualizacja dzieci. Zaraz pewnie jakiś dzielny Polak katolik patriota wyskoczy, ze chcą uczyc 4 letnie dzieci masturbacji. Na początek proszę się zapoznać z faktami a nie powielanym fake newsem. Odwiedźcie stronę stopbzdurom.pl a przekonacie się czego ma uczyc właśnie ta edukacja seksulana. Jak dziecko ma odmówić pedofilowi, jak reagować w takich sytuacjach, ale nie bo przecież jest tam to nie potrzebne. Później wychodzą sprawy ze mała dziewczynka została zgwalcona czy ze 12 latka zaszła w ciąże, ale jeśli nie dostarcza się rzetelnej i dobrej edukacji w tym zakresie to nie ma co się dziwić.

Ja
Reply to  Kacper

Niestety ignorancja jest łatwiejsza, ludzie to zwierzęta stadne i jak małpy powtarzają to co jeden głośno krzyknie. Sama kiedyś szłam z tym stadem baranów dopóki nie poznałam wspaniałych ludzi o innej orientacji. A to „stanowisko” to moherowa kiełbasa wyborcza. Mam nadzieję, że do urn pójdą głosować młodzi, którzy nie są homofobami i radnych tym samym wymienią.

radnych prądem

jaka to jest niby ideologia co ci boomerzy pierdolą znowu

LGBT

Byliśmy, jesteśmy, będziemy czy wam to się podoba czy nie

Zbawca zablakanych dusz
Reply to  LGBT

Lesbijkami gejami biseksualistami i transami to się zgodzę:) Czas rozpocząć leczenie, gdyż zboczenia się leczy.

Do Anonim

Proponuję, swoje propozycje zachować dla siebie 🙂 i otworzyć oczy na szerokie zagrożenie, napastowanie i brak poszanowania wartości każdego zdrowego Polaka ze strony tak zwanych ugrupowan LGBT, rzekomo działających w myśl tolerancji. Brawo popieram.

Właśnie niektórych myślenie boli. Nie boli ich natomiast powtarzanie bzdur, manipulowanie ludźmi. Radni , jak Wam nie wstyd. Za kogo macie społeczeństwo, zastanówcie się jakiego dobra bronicie, poczytajcie coś. Warto wiedzieć nad czym głosujecie. Nie mogę uwierzyć, że żaden z Was nie był przeciw tej głupiej uchwale.

Piotr

Brawo! Bardzo dobra decyzja.

Anka Zamojska.

Co za wstyd na cały świat – po raz kolejny pokazujecie że Polska, szczególnie ta wschodnia to zaścianek nowoczesnego świata. Przede wszystkim NIE MA czegoś takiego jak „ideologia” LGBT. NIE MA. Jakiś propagandowiec Pisu wymyślił takie określenie i teraz te ślepe owieczki to powtarzają, nie wiedząc ze nie ma czegoś takiego. Plus cytują bez zrozumienia i konstytucję i pismo WHO, które, uwaga, nie przeszkadza W ŻADNYM innym państwie świata, tylko w takiej durnej wschodniej Polsce. Wstyd.

Sosokolu

Jeśli konstrukcja psychiczna i wynikająca z niej orientacja seksualna uniemożliwia jednostce przedłużenie siebie jako gatunku w kategoriach tych najszerszych, kosmlogicznych, gatunkowych, to tego nie można nie nazwać patologią.
Obowiązujący paradygmat w tej chwili mówi, że homoseksualizm jest zjawiskiem całkowicie normalnym, całkowicie równo cennym z hetero normatywnością. Tymczasem w sposób oczywisty jest to stan PATOLOGICZNY.

Kamil

Ta cała Rada to jeden wielki wstyd.

uwielbiampandyblogspotcom

Jak tak można traktować drugiego człowieka? Dla was to ideologia, a to po prostu zwykli ludzie, którzy chcieliby wieść normalne życia jak na zachodzie, do którego przecież tak chcemy dołączyć. Niestety mamy inną mentalność, więc nam do nich trochę daleko.

CHOROBA NASZYCH CZASOW

PRAWDA JEST TAKA ze to jest choroba, ktora sie toleruje zamiast leczyć

Gdzie rą „prawdę” znalazłeś ? Bo medycyna i nauka mówi co innego

zyzzyx

W powiecie Zamojskim komunistyczne tradycje nadal silne.

Radak

Totalnie mnie rozczarowali ci tzw. „Nasi radni”. Szczególnie jedna piękna pani. Głosowałem na nią, ale już nie jest moją radną. Tam jednak zasiadają mali, zaściankowi ludzie. Wstyd