Dzisiaj rozpoczął się pierwszy turniej w ramach cyklu Plaża Open 2019, eliminacji  Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Tegoroczna, jubileuszowa X edycja wystartowała w Zamościu, na Rynku Wielkim oraz na terenie zamojskiego OSiR-u. Po wielu eliminacyjnych zmaganiach wyłoniliśmy zespoły, które w sobotę zagrają w turnieju głównym. Nie zabrakło także elementów zaskoczenia.

Turniej eliminacyjny kobiet został rozegrany systemem grupowym. Z czterech grup wyłoniono po dwa zespoły, które awansowały do jutrzejszego turnieju. Po bardzo ekscytujących i widowiskowych pojedynkach to właśnie pary: Szajer-Widawska/Tylutki, Makaruk/Szmigielska, Jakuć/Pakuła, Gierczyńska/Słonecka, Łodej/Duda, Błasiak/Adamek, Wołoszyn/Kujawska i Okońska/Balcerowicz  uzyskały promocję do Main Draw. Męski turniej kwalifikacyjny w większości został rozegrany na terenie zamojskiego OSiR-u. Kwalifikacje uzyskały znane i lubiane pary: Groszek/Witkoś, Białecki/Pietroczuk, Szczepanik/Warzocha, Paszkowski/Kozłowski, Szałankiewicz/Florczyk, Rudol/Miszczuk, Lewicki/Maziarek oraz Firlej/Król.

Poza rywalizacją sportową Plaży Open odbył się także turniej Aquawave (siatkówki na wodzie), w którym mogli wziąć udział zarówno młodsi jak i starsi kibice. Po zakończeniu spotkań zorganizowano konkurs pod nazwą Dzika bomba. A już jutro w programie  przewidziano m.in. Mecz gwiazd i występ Kabaretu Zachodniego oraz   dalsze atrakcje.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie FB organizatora – FB.com/PlazaOpen

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments