Zamość: Już niebawem najbardziej roztańczone i rozśpiewane święto – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Eurofolk”.

0
1114
Fot. K. Chmiel - 'Światłoczuły"

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona najbarwniejszego zamojskiego Festiwalu. Tegoroczna, 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Eurofolk” odbędzie się w dniach 8-15 lipca.

Wydarzenie odbywa się w Zamościu regularnie od 2002 r. W ramach „Eurofolku” przez tydzień Miasto Zamość gości zagraniczne zespoły reprezentujące muzykę, taniec i szeroko pojętą kulturę folkloru z całego świata. Festiwal jest znany i ceniony nie tylko w Zamościu i regionie, ale i poza granicami naszego kraju. Co roku przemarsz zespołów spod Zamojskiego Domu Kultury na Starówkę oraz widowiskowe koncerty gromadzą setki widzów.

Podczas “Eurofolku” 2019 wystąpią zespoły:

Folklore Ensemble „NASHENCI” – Bułgaria
KUD „IVANICE”- Chorwacja
Folkloric Dancing Group „STROVOLOS” – Cypr
TSU Flying Georgians – University 2 – Gruzja
Ensemble Folklorique „LES BONS DIABLES” – Kanada
Folk dance Ensemble of Kapuvar – Węgry
WICI Song &Dance Company – USA
ZPiT „Zamojszczyzna” – Polska

Tegoroczną polską gwiazdą będzie zespół KRYWAŃ z Zakopanego. Jest to najpopularniejszy i najbardziej reprezentatywny pośród zespołów folkowych, sławiących muzykę i pieśni Podhala, Orawy i Spisza. Piosenki takie jak „Szalała, szalała”, ”Orawa”, ”Stary dziod”, ”Po dwa”, ”Jare zytko” „Tęskne śpiewanie”, „Góralski rap”, „Sokole, Sokole”, „Idzie woda , idzie”, czy „Po 4”, “Bez wójtowe pole ” czy liryczne “Co sie stało Boze ” są wielkimi przebojami kapeli. Grupa „Krywań” wystąpi podczas koncertu “Gospodarze – Gościom” na Rynku Wielkim we wtorek, 9 lipca o godz. 19.30.
Bilety na festiwalowe koncerty w cenie 8 zł i 5 zł będzie można nabyć przed każdym koncertem w namiocie organizacyjnym na Rynku Wielkim.
Karnety w cenie 25 zł są dostępne w ZDK, w Dziale Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”, będzie można je także zakupić na Rynku Wielkim przed koncertem inauguracyjnym.
Organizatorami “Eurofolku” są Zamojski Dom Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”.
65160076 2858457930836508 6622083630418100224 n Zamość: Już niebawem najbardziej roztańczone i rozśpiewane święto – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Eurofolk”.

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments