Zamojskie Lato Teatralne w rozkwicie. Co już za nami, a co jeszcze przed? MAMY DLA WAS DARMOWE WEJŚCIÓWKI!

0
690
Spektakl "Zrobie co zechce" Teatru Porywacze Ciał z Poznania, fot. Zamojski Dom Kultury

W minioną sobotę, 22 czerwca rozpoczęło się oficjalnie 44. Zamojskie Lato Teatralne. Pierwszym spektaklem wystawionym na scenie na Rynku Wielkim były „Sarenki” Teatru Ludowego z Krakowa [ZOBACZ: Buława wręczona, Lato rozpoczęte]. Kolejny spektakl „Zrobie co zechce” Teatru Porywacze Ciał z Poznania, odbył się w niedzielę (23 czerwca) w Zamojskim Domu Kultury.

Poniżej fotorelacja.

 

A już dziś (24 czerwca) zamojską publiczność czeka kolejna porcja teatralnych wrażeń. O godz. 19.00 w ZDK-u rozpocznie się widowisko pt. „Pożegnanie jesieni” w wykonaniu Teatru Malabar Hotel.

“Pożegnanie jesieni” to katastroficzna wizja społeczeństwa oddającego się w objęcia totalitaryzmu. Bohaterowie rozpięci między dwoma jesieniami przez jeden krótki rok doświadczają kryzysu sztuki, filozofii i religii, który zmiata z powierzchni ziemi świat jaki dotąd znali. Na tym tle oglądamy erotyczne przygody Atanazego Bazakbala, Heli Bertz i Jędrusia Łochojskiego, którzy próbują chwytać się każdej szansy na przetrwanie i poprawę losu.

Kultową powieść Witkacego opowiadamy z perspektywy Izabeli Czajki Stachowicz vel Beli Hertz – pierwowzoru demonicznej Heli, która faktycznie przeżyła spełnienie katastrofizmu zapisanego przez Witkiewicza. Bela uchwycona w muzeum potworności Witkacego wraca pamięcią do tamtej Warszawy i tamtej jesieni. Mamy nadzieję, że diametralnie różnej od obecnej.

obsada: Maria Robaszkiewicz, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski

Projekt zrealizowano dzięki Stypendium Prezydenta M. St. Warszawy i w ramach Stypendium z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS dla Marcina Bartnikowskiego.

Spektakl współprodukowany przez Zamojskie Lato Teatralne i Teatr Maska w Rzeszowie.

UWAGA! ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI!

DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW MAMY KOLEJNĄ NIESPODZIANKĘ W POSTACI DWÓCH POJEDYNCZYCH WEJŚCIÓWEK, TYM RAZEM NA SPEKTAKL “AUDIENCJA II” – MONODRAM MIKOŁAJA GRABOWSKIEGO, KTÓRY ZOSTANIE WYSTAWIONY W ZAMOJSKIM DOMU KULTURY W NIEDZIELĘ, 30 CZERWCA O GODZ. 19.00.

Aby, zdobyć WEJŚCIÓWKĘ, należy:

  • Polubić ten post na Facebooku
  • Udostępnić ten post publicznie na swoim facebookowym profilu

Zabawa trwa do czwartku, 27 czerwca do godz. 10.00.

Poniżej program 44. Zamojskiego Lata Teatralnego.

afisz zlt Zamojskie Lato Teatralne w rozkwicie. Co już za nami, a co jeszcze przed? MAMY DLA WAS DARMOWE WEJŚCIÓWKI!

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments