Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne. To skutki wczorajszych nawałnic na Zamojszczyźnie

0
1734
Fot. PSP w Zamościu

Nawałnice, które przeszły w czwartek, 20 czerwca nad naszym regionem, siały spustoszenie. Największe straty – zerwane dachy budynków, powalone drzewa na drogach publicznych oraz zerwane linie energetycznych odnotowano w miejscowościach Horyszów (Gm. Miączyn)oraz Grabowiec Góra i Komorochy Duże (Gm. Grabowiec). 

Do zdarzeń w trzech miejscowościach zadysponowano łącznie 10 zastępów (31 strażaków państwowej i ochotniczych straży pożarnych). Działania wspierały policja oraz pogotowie energetyczne. Działania ratownicze prowadzone były od godzinach 22 do 2:40 – informuje mł. bryg. Andrzej Szozda, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu

Łącznie w Horyszowie i Górze Grabowiec zostało uszkodzonych 8 budynków ( 4 budynki mieszkalne, 3 budynki gospodarcze i 1 usługowo magazynowy) w trzech przypadkach zerwane zostały całe dachy a w pięciu pozostałych częściowo uszkodzone.

W Horyszowie uszkodzonych zostało 5 budynków, z czego 3 mieszkalne, 1 gospodarczy i 1 usługowo magazynowego. Duże straty wyrządzone zostały zerwanym dachem z budynku usługowo magazynowego który w wyniku silnych wiatrów został przemieszczony i spadł na budynek mieszkalny zrywając po drodze napowietrzną linię energetyczną oraz łamiąc drzewa które zablokowały przejazd na drodze krajowej nr 17.  

W miejscowości Góra Grabowiec zerwane zostały 3 dachy. Częściowo z budynku mieszkalnego, oraz w całości z dwóch budynków gospodarczych, ponadto powalone drzewa blokowały przejazd na drodze powiatowej w miejscowości Góra Grabowiec i Skomorochy Duże.

Na szczęście w zdarzeniach nie było osób poszkodowanych.

Strażacy przy użyciu dostarczonych plandek z jednostek OSP Góra Grabowiec i Miączyn zabezpieczyli część uszkodzonych dachów, zabezpieczyli zerwane linie energetyczne przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia pogotowia energetycznego oraz uprzątnęli powalane drzewa blokujące przejazd z dróg: krajowej nr 17 w miejscowości Horyszów, oraz publicznych w miejscowościach Grabowiec Góra i Skomorochy Duże.

Poprzedni artykułSarsa, HappySad, Feel – to tylko niektóre gwiazdy Chmielaków 2019. Znamy PROGRAM piwnego festiwalu w Krasnymstawie
Następny artykułTragedia na drodze. Zginął 10 – letni chłopiec.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments