3- latek bawił się siekierą pod “opieką” pijanego krewnego. Skończyło się poważnymi obrażeniami.

0
617

Zarzuty narażenia 3 letniego chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał zatrzymany przez policjantów 46-latek. Pijany mężczyzna sprawował opiekę nad swoimi krewnymi w wieku 3 i 8 lat. Pod jego “opieką” młodszy z chłopców wziął siekierę. Zabawa tym niebezpiecznym narzędziem zakończyła się poważnymi obrażeniami dłoni. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy zamojskiego szpitala.

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 46-latkowi, który opiekując się nieletnimi krewnymi w wieku 3 i 8 lat w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu i nie zauważył, jak 3-latek w czasie zabawy najprawdopodobniej siekierą poważnie uszkodził sobie palce dłoni.

O nieszczęśliwym wypadku z udziałem 3-letniego chłopca, do którego doszło na posesji położonej w jednej z miejscowości gm. Skierbieszów dyżurny zamojskiej policji został poinformowany w sobotnie popołudnie. Ze zgłoszenia wynikało, że do szpitala w Zamościu został przywieziony 3-latek z raną ciętą ręki, która powstała prawdopodobnie w wyniku uderzenia siekierą.

Policjanci pojechali na posesję, gdzie 3-latek bawił się wspólnie z 8-latnim bratem. Zastali tam 46-letniego krewnego chłopców, który w chwili zdarzenia  sprawował nad mini opiekę. Matka chłopców w tym czasie poszła do pobliskiego sklepu.

Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jak wstępnie ustalili policjanci, chłopcy bawili się na podwórzu, w tym czasie 46-latek przebywał z drugiej strony posesji. 3-latek prawdopodobnie  z niezamkniętej na klucz drewutni wziął siekierę i uderzył nią w swoją dłoń powodując poważne obrażenia palców. Został przetransportowany do specjalistycznego szpitala, gdzie fachowy personel medyczny zajął się ratowaniem zdrowia dziecka.

46-latek został zatrzymany i po wykonaniu czynności procesowych osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty narażenia 3-latka, którym miał się opiekować na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to w kodeksie karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. – informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg zdarzenia i apelują o rozsądek oraz czujność w czasie opieki nad nieletnimi.

Pamiętajmy, że zachowanie małych dzieci może być nieprzewidywalne, dlatego też sprawując nad nimi opiekę należy zabezpieczyć przedmioty, którymi mogą zrobić sobie krzywdę. Należy również zawsze mieć je w zasięgu wzroku i kontrolować ich zachowanie. Natomiast nietrzeźwy rodzic lub też opiekun powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego nieodpowiedzialnego zachowania.” – przestrzega rzeczniczka zamojskiej policji.

źródło: Policja Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments