Prezydent Wnuk zapowiedział remont ul. Partyzantów i Zamojskiego Domu Kultury

9
1165

W piątek, 14 czerwca w Zamojskim Domu Kultury zorganizowano konferencję prasową dotyczącą zbliżających się wydarzeń Kulturalnych w mieście. Podczas spotkania poruszono także temat remontu budynku Zamojskiego Domu Kultury oraz przebudowy ulicy Partyzantów. Jak zapowiedział Prezydent Wnuk, modernizacja ZDK-u rozpocznie się jeszcze w tym roku. Niebawem magistrat rozstrzygnąć ma przetarg na wykonawcę prac.

-W tegorocznym budżecie miasta na rozpoczęcie prac w Zamojskim Domu Kultury przewidzieliśmy 1,5 mln zł. Zakres planowanych prac jest bardzo duży. Całkowity koszt inwestycji to 12 mln zł. Będziemy próbowali pozyskać na ten cel środki zewnętrzne, będziemy aplikować o dofinansowanie z Funduszy Norweskich oraz z Unii Europejskiej, po to aby wkład miasta był jak najmniejszy. – powiedział Prezydent.

W ramach inwestycji zaplanowano generalny remont sali widowiskowej łącznie ze sceną i widownią, remont sal zajęć i sal instruktorów, a także budowę dwóch klatek schodowych i windy, tak by udostępnić cały obiekt szerszej widowni oraz dostosować go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na czas remontu, część zajęć i wydarzeń odbywających się w Zamojskim Domu Kultury zostanie przeniesiona do innych miejskich placówek.

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców Zamościa to planowana przebudowa ulicy Partyzantów. Jak zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji Prezydent Wnuk, jej remont zakończy się do 2022 r.

9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KKK

Proponuję wycinkę drzew, bo wymiana latarni nic nie da, jeśli będą nadal schowane w ich koronach

JJ
Reply to  KKK

No tak, najważniejsze to wszystkie drzewa powycinać. Niech zostaną puste place bez jakiejkolwiek zieleni. Świetny pomysł!

Goska

Drzewa do dom ptakow, tlen, piekny obraz dla oka, ochrona przed sloncem, wycinajac je bedziemy na betonowej pustyni, to zly pomysl

KKK

A czy któreś z Was jeździło Partyzantów po zmroku? Nawet jadąc 30 km/h ciężko zauważyć pieszego zbliżającego się do przejścia. Same przejścia również nie są oświetlone, bo latarnie ukryte są w koronach drzew. Jasne, zieleń jest nam potrzebna, ale zastanówcie się, z jakiego powodu jest tam tyle potrąceń? Takich drzew nie sadzi się przy ulicy…

Tomasz Krywionek
Reply to  KKK

to prawda, jest to utrudnione, ale sądzę też, że Twoje auto ma słabe oświetlenie

KKK

Panie Tomaszu, inwestuję w najlepsze żarówki dla bezpieczeństwa pieszych i przy okazji własnego. Przecięcie koron jest tam naprawdę niezbędne. Zadna z głównych ulic nie jest tak źle oświetlona jak Partyzantów.

sdd

Jak trudno zauważyć pieszego to znaczy, że trzeba jeździć jeszcze wolniej. Nie ma żadnych argumentów, żeby przycinać te drzewa. Jeśli dochodzi tam do potrąceń pieszych, to być może ta ulica jest za szeroka. Robi się różne rzeczy – można zwęzić ją przed każdymi pasami do jednego pasa. Nie będzie wtedy potrąceń. Na pewno nie wolno wycinać drzew.

Tutejszy

A przygłupów coraz więcej

KKK
Reply to  Tutejszy

Kogo nazywasz przygłupem. Może tego, kto wyciął 2/3 drzew w parku?