Pożar w wieży kościoła św. Krzyża w Zamościu. Zapaliły się farby [ZDJĘCIA]

0
1207
Fot. nadesłane

Na wieży kościoła św. Krzyża w Zamościu w czwartkowe popołudnie wybuchł pożar. Z niewiadomych przyczyn zapaliły się składowane tam, używane podczas trwającego remontu, farby. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało dwóch ludzi z ekipy remontowej. Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

Tuż po godz. 16.30 otrzymaliśmy informacje o pożarze kościoła św. Krzyża w Zamościu.  Do zdarzenia został skierowany ostatni stacjonujący w strażnicy zastęp z JRG Zamość oraz 3 zastępy z pożaru stodoły w Sitańcu. Po dojeździe strażacy stwierdzili, że na tarasie nad wejściem głównym znajduje się dwóch poszkodowanych, występują oznaki silnego zadymienia. Z pomocą drabiny przystawnej jeden z ratowników udał się do poszkodowanych, celem udzielenia pomocy, równocześnie prowadzono działania gaśnicze. – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu

Jak się okazało na klatce schodowej wieży kościelnej, na wysokości ok. I pietra z niewiadomych przyczyn zapaliły się składowane materiały palne (farby). Po wstępnym zaopatrzeniu ran w tym ciętych (powstałych na skutek wybicia okna) osoby poszkodowane z użyciem drabiny mechanicznej ewakuowano i przekazano służbom medycznym. Poszkodowanych następnie przewieziono do szpitala. Pożar nie spowodował uszkodzenia organów. Poprzez klatkę schodową zadymieniu uległa nawa główna kościoła, którą strażacy oddymili z wykorzystaniem wentylatorów. Utrudnieniem było brak okien uchylnych w górnej części budynku. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia ustala Policja. 

W działaniach trwających ponad 2,5 godz., wzięło udział 4 zastępy z JRG Zamość, 14 ratowników.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments