W Zamościu powstaje KFC. Będzie to pierwsza restauracja słynnej sieciówki w regionie 

3
1852
Restauracja KFC przy ul. Legionów w Zamościu (wizualizacja), materiał nadesłany

To już pewne. Przy zamojskiej obwodnicy lada dzień ruszy budowa obiektu dla popularnej sieciówki. Spółka B4 Baretcki z Tomaszowa Lubelskiego, właściciel terenu, podpisała właśnie umowę z hiszpańskim holdingiem AmRest, zarządzającym siecią restauracji w całej Europie. I buduje dla giganta obiekt, który ma działać pod szyldem KFC. 

– Będzie to kolejna, po oddanej do użytku w grudniu zeszłego roku „Biedronce”, inwestycja przy ul. Legionów. Jest częścią powstającego tam wielkiego kompleksu handlowo-usługowego. Tworzymy go z myślą o mieszkańcach Zamościa i regionu, którzy w jednym miejscu będą mogli zrobić kompleksowe zakupy w sklepach znanych marek, zjeść, umyć samochód, rodzinnie spędzić czas – mówi Błażej Bartecki, właściciel spółki B4 Bartecki, która zajmuje się budową obiektów komercyjnych. Jeden z nich właśnie buduje dla holdingu AmRest w Zamościu.

Legionów 8 – ten adres, gdzie w latach 90. powstał pierwszy w mieście supermarket, znów – dzięki KFC – ożyje. Teren już został ogrodzony, a nad nim góruje wielki baner „Tu powstaje KFC”. 

Będzie to pierwsza restauracja KFC na Zamojszczyźnie. Dołączy do sieci 265 działających pod tym szyldem w Polsce. 

Popularne kubełki KFC z kurczakiem w ziołach i chrupiącej panierce można będzie zamówić w Zamościu już pod koniec roku. Przed Bożym Narodzeniem na ulubioną kanapkę będą mogli także wstąpić tu zmotoryzowani klienci. 

– Rozmowy z hiszpańskim holdingiem AmRest, spółką zarządzającą siecią restauracji w całej Europie, także działającymi pod szyldem KFC, trochę trwały. Bo to bardzo wymagający partner, który, zanim podpisze umowę, bardzo szczegółowo sprawdza i bada każdą lokalizację. Ale udało się nam go przekonać, że warto tę znaną markę ulokować w Zamościu. Jeśli KFC może być w Chełmie czy Lublinie, to dlaczego nie w mieście światowego dziedzictwa kultury? – przekonuje Błażej Bartecki.

I zdradza, że holding AmRest, który obecnie prowadzi ponad 2 tys. restauracji w 26 krajach (m.in. w jej portfelu znajdują się takie marki jak Pizza Hut, Starbucks, Burger King czy KFC), rozważał kilka lokalizacji w Zamościu. Ale to spółce Barteckiego udało się zaproponować hiszpańskiemu inwestorowi najlepszą z możliwych. Spółka AmRest z siedzibą w Madrycie uznała, że KFC przy Legionów 8, to dobra inwestycja.  

Firma Barteckiego blisko 2-hektarowy teren przy Legionów kupiła w zeszłym roku – od właściciela sieci Aldik. W grudniu wybudowała tam obiekt dla „Biedronki”. Teraz rusza z budową obiektu o powierzchni 300 mkw, gdzie powstanie KFC. 

– Plusem tej lokalizacji jest położenie przy obwodnicy miasta, sąsiedztwo największego osiedla mieszkaniowego, które liczy 10,6 tys. mieszkańców, a także obustronna sygnalizacja z systemem inteligentnych świateł. Jeśli samochód zechce skręcić do nas, wystarczy, że stanie na zjeździe indukcyjnym, wtedy niemal natychmiast zapala się zielone światło – wylicza Błażej Bartecki.

Nie bez znaczenia jest także obecność „Biedronki”, którą miesięcznie odwiedza 50 tys. klientów. Kolejny atut, to planowana w przyszłym roku budowa w sąsiedztwie KFC wielkiego Parku Handlowego, gdzie ulokowane zostaną stoiska znanych marek oraz myjnia samochodowa. Nie bez znaczenia będzie też rozległy parking dla klientów. I, oczywiście swoboda dojazdu, bez konieczności przebijania się przez miasto czy spędzania niepotrzebnego czasu w korkach. 

Ponadto właściciel terenu dysponuje najwyższym w Zamościu pylonem reklamowym, na którym zapewnia miejsce do prezentacji dwustronnej reklamy świetlnej o powierzchni 25 mkw. 

Budynek KFC ma być gotowy we wrześniu, a pierwszych klientów – także zmotoryzowanych – restauracja przyjmie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Zatrudnienie znajdzie tu 40-60 osób z Zamościa i okolic. 

Na inwestycji skorzystają również lokalni hodowcy i rolnicy. Bowiem restauracje KFC znane są z tego, że cenią świeżość ponad wszystko. Nie bez powodu ich hasło reklamowe brzmi: „Dobre, bo świeże”. Dlatego KFC, tam gdzie powstaje, współpracuje z lokalnymi, sprawdzonymi dostawcami mięsa i warzyw. 

Bartecki to marka 

B4 Bartecki spółka komandytowa jest jedną ze spółek Grupy Firm Bartecki, działającej na rynku od 2006 roku. Zaczynała od prowadzenia małego sklepu z materiałami budowlanymi w centrum Tomaszowa Lub. Potem działała – i wciąż działa pod tym szyldem – jako firma MB Bartecki. Ciągle się rozwijała, dopasowując swoją ofertę do zmieniających się wymogów rynku. Dziś jest to dynamiczna i prężna firma z ugruntowaną marką, znaną nie tylko na Zamojszczyźnie, ale także i w Polsce. 

Firma Błażeja Barteckiego stworzyła m.in. projekt przebudowy tomaszowskiego hotelu „Laureat” (ma działać pod marką Ibis Styles), wybudowała trzy osiedla w Tomaszowie Lub. oraz oddała do użytku sklepy „Biedronki” w Łaszczowie (2014), Izbicy (2016), Hrebennem (2017), Józefowie (2017) oraz Zamościu (2018). 

Bartecki Development u zbiegu ulic Zamenhofa i Bazyliańskiej w Zamościu buduje również nowoczesne Apartamenty Bazyliańska 1., które swoją architekturą wpisują się w klimat zamojskiej Starówki. 

Kolejną ciekawą inwestycją firmy Bartecki Development jest stworzenie unikatowego obiektu przy ul. Sienkiewicza Zamościu.  W stuletniej Starej Elektrowni, której od niedawna firma jest właścicielem, powstaną mieszkania, apartamenty i pierwsze na zamojskim rynku luksusowe penthausy. Będą znane pod szyldem “Elektrownia Park Residence”.

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Super ! może jak wynik finansowy będzie OK otworzą Pizza Hut – same smakowitości !

Gość

Wow kolejne ogłupiające ….

Gosc

Szkoda tylko że nie gdzieś bliżej centrum tylko na peryferiach przy obwodnicy, ale to nic ważne ze KFC powstanie.