Projekt zamojskich licealistów na drugim miejscu w Polsce

0
827
Projekt "Wsiadamy w przyszłość - przystanki na miarę XXI wieku" autorstwa uczniów I LO w Zamościu, fot. nadesłane

Podczas gali finałowej Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, która odbyła się 7 czerwca w Warszawie, ogłoszono zwycięzców VII edycji konkursu na najlepszy projekt społeczny. Projekt “Wsiadamy w przyszłość – przystanki na miarę XXI wieku” autorstwa uczniów I LO w Zamościu, którego celem jest modernizacja przystanków komunikacji autobusowej i usprawnienie korzystania z komunikacji miejskiej, został bardzo wysoko oceniony.

Pomysł zamojskich licealistów znalazł się w ścisłym finale do którego zakwalifikowano tylko 5 szkół z całej Polski. Uczniowie: Aleksandra Szuwara, Natalia Romańczuk, Sabina Czopek, Marta Bochniak, Kamila Szala, Sylwia Niezgoda, Dominika Solak, Kamil Radliński, Mateusz Sroczyński i Jakub Barczuk, wraz z opiekunką p. Agnieszką Niańko zostali zaproszeni na Galę Finałową, podczas której okazało się, że ostatecznie projekt zajął II miejsce.

Uczniowie I Liceum otrzymali wyróżnienie za “…fantastyczny projekt, w którym widać było jak trudną ścieżkę przeszliście, aby projekt zaistniał w przestrzeni publicznej…”- jak stwierdził prezes Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. 

https://pl-pl.facebook.com/AkademiaNP/videos/841476719539470/

Mamy nadzieję, że już niebawem projekt zostanie zrealizowany (uzyskał wstępną akceptację władz miejskich) i wyraźnie poprawi się zarówno estetyka, jak i komfort korzystania z przystanków komunikacji miejskiej – mówi Magdalena Podolak z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu

Być może w niedalekiej przyszłości przystanki autobusowe w Zamościu będą wyglądać jak na poniższej wizualizacji.

materiał nadesłany

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments