Już dziś bajeczne widowisko u stóp ratusza

0
700

Już dziś (7 czerwca) na Rynku Wielkim po raz dziesiąty odbędzie się Zamojska Arlekinada – widowisko artystyczne nawiązujące do Karnawału Weneckiego. Występy rozpoczną się o godz. 21.00.

W tym roku u stóp ratusza wystąpi ponad 100 wykonawców: tancerze, muzycy, żonglerzy i aktorzy przebrani w karnawałowe i historyczne kostiumy.

W widowisku, w dawnych, dworskich tańcach zaprezentują się również tancerze czterech grup ZPiT „Zamojszczyzna”. Pojawi się też  poszukujący swojej miłości Pierrot, który razem z aktorami Kijowskiego Teatru Ulicznego „Highloghts” zaprowadzi nas na cyrkową arenę – gdzie będziemy mogli obejrzeć zabawy cyrkowe, popisy żonglerskie i cyrkowe sztuczki, następnie weźmiemy udział w rozgrywce szachowej.

Etiudy aktorskie Kijowskiego Teatru Ulicznego przygotowała i wyreżyserowała specjalnie dla Zamojskiej Arlekinady Aleksandra Svietliakowa.

Całość widowiska dopełni grupa perkusyjna „Whit Drums” Szkoły Muzycznej YAMAHA oraz Teatr Ognia UTOPIA żonglując płonącymi pochodniami i obręczami.

Dawne tańce ZPiT „Zamojszczyzna” wykona do nagrań przygotowanych przez Zespół Muzyki Dawnej „Capella all’Antico”.

Na koniec publiczność zostanie zaproszona do nauki i wspólnego wykonania kontredansa – zbiorowego tańca.

 

Poprzedni artykułZamość: Goście z USA
Następny artykułTest Mecz “Piłkarskie Talenty Zamojszczyzny” w Starym Zamościu. Trwa zbiórka na organizację wydarzenia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments