Wybraliśmy!

2
1445
Najwięcej głosów zarówno w województwie lubelskim, jak i w Zamościu zdobyła Beata Mazurek z PiS, fot. archiwum NKZ

Elżbieta Kruk (PiS), Beata Mazurek (PiS) i Krzysztof Hetman (Koalicja Europejska) – to oni najprawdopodobniej będą reprezentować województwo lubelskie w Parlamencie Europejskim.  

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej wyniki niedzielnych wyborów do Europarlamentu w skali kraju przedstawiają się następująco: PiS – 45,56%, Koalicja Europejska – 38,30%, Wiosna – 6,04%, Konfederacja – 4,55%, Kukiz’15 – 3,70%, Lewica Razem – 1,24%. Oznacza to, że mandaty w Parlamencie Europejskim uzyskają tylko trzy komitety – PiS, Koalicja Europejska i Wiosna. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.

W okręgu nr 8 [Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska] na KW PiS zagłosowało 58,96%. Do Parlamentu Europejskiego najprawdopodobniej dostaną się Elżbieta Kruk (PiS), Beata Mazurek (PiS) i Krzysztof Hetman (Koalicja Europejska). Na obecną Wicemarszałek Sejmu Beatę Mazurek w całym okręgu nr 8 głos oddało 204 468 osób, drugi wynik należał do poseł Elżbiety Kruk, która otrzymała 163 936 głosów. Trzeci był Krzysztof Hetman z Koalicji Obywatelskiej. Przy jego nazwisku krzyżyk postawiło 105 839 osób.

W Zamościu na kandydatów partii Jarosława Kaczyńskiego swój głos oddała niemal połowa wyborców (49,59 %). Druga w Zamościu była Koalicja Europejska (34,11%), trzeci – Kukiz’15 (7,03%), na Wiosnę swój głos zdecydowało się oddać 4,09 % Zamościan, na Konfederację – 3,86%. Najwięcej głosów w Zamościu zdobyła Beata Mazurek z PiS – 5550, druga była Joanna Mucha z KE – 3017, na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Hetman Z KE (2991)

Jeszcze lepszy wynik niż w samym Zamościu, PiS zdobyło w całym powiecie zamojskim – 69,75% głosów. Koalicja Europejska w naszym powiecie otrzymała 17,79%, Kukiz’15 – 5,58% a Konfederacja 3,38%. Na Wiosnę zagłosowało 2,36% wyborców.

Frekwencja w niedzielnych wyborach do Europarlamentu w Polsce wyniosła 45,61% procent.

Podane przez nas wyniki pochodzą z 99,95 proc. komisji wyborczych.

 

Poprzedni artykułOferty pracy PUP w Zamościu
Następny artykułNietrzeźwy i z zakazem jechał po paliwo
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
g1f

Proponuję rządzącej partii dac nawet i 1000 zl na dziecko to jako Państwo nigdy w życiu się nie wypłacimy. Jako przykład proponuje popatrzeć na takie państwa jak Szwecja . Państwo bogate z odpowiednimi pensjami,fabryka samochodów itd a w Polsce niestety fabryka Opla nie może się utrzymać. Utrzymujcie dalej patologie a inni niech się dalej śmieją z durnych Polaków

wyborca

jest sie z czego cieszyc,co pis zrobil dla wschodniej strony kraju??teraz mamy szanowna pania Mazurek spadochroniarza z Chelma podobnie jak senatorowa Andersonowa(po tatusiu nazwisko,nie po mezu)z podlasia,glosowalo podlasie na kobiete ktora niemiala nic wspolnego z podlasiem,brawo wyborcy pani Mazurek i pani Kruk ,pomagacie swoim dzieciom zeby nie wracaly z zagranicy.