Bułgar zatrzymany za handel podróbkami na giełdzie w Mokrem.

0
832
Fot. KM Policji w Zamościu

Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszy 33-letni obywatel Bułgarii, który nielegalny towar oferował do sprzedaży na giełdzie w Mokrem. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu nawet 2 lata kary pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi ujawnili stoisko, na którym do sprzedaży oferowane były podrobione artykuły. Zabezpieczyli łącznie ponad 1600 sztuk bluz, koszulek, spodenek, spodni, legginsów, skarpetek, czapek i butów oraz perfum, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych. Nielegalny asortyment oferował do sprzedaży 33-letni obywatel Bułgarii. Został zatrzymany i wraz z zabezpieczonym towarem przewieziony do komendy celem wykonania dalszych czynności procesowych. – mówi Dorota Krukowska – Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

 

Poprzedni artykułWakacyjne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w plenerach zamojskiej Starówki
Następny artykułZamojski Dom Kultury zaprasza na 2 Letnie Warsztaty Twórcze.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments