Zamość: Starostwo Powiatowe zmieni siedzibę

0
1949

Siedziba Starostwa Powiatowego w Zamościu zostanie przeniesiona z ul. Przemysłowej do budynku przy Partyzantów 3 (obecnie mieści się tam delegatura Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego). O planach tych poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Starosty Powiatu Zamojskiego Stanisława Grześko, Przewodniczącego Rady Powiatu Zamojskiego Krzysztofa Rusztyna oraz Posła Sławomira Zawiślaka.

-Mieszkańcy Powiatu narzekali na fatalne warunki infrastrukturalne w dotychczasowej siedzibie Starostwa, obiekt nie był dostosowany do przyjmowania interesantów, dlatego  wspólnie z władzami Starostwa oraz radnymi powiatu podjęliśmy działania, by siedzibę starostwa przenieść. Poprosiliśmy rząd, by budynek przy ul. Partyzantów, gdzie obecnie mieści się delegatura Urzędu Wojewódzkiego został przekazany Starostwu. – powiedział Poseł Sławomir Zawiślak.

– Budynek Urzędu Wojewódzkiego wkrótce stanie się własnością Powiatu Zamojskiego. Wszystkie dokumenty są już dopracowane, w tej chwili Pan Wojewoda ma dopełnić formalności dotyczące przekazania nam obiektu. – poinformował Starosta Stanisław Grześko i podziękował Posłowi Sławomirowi Zawiślakowi za pomoc i zaangażowanie w realizację tej inicjatywy.

Starostwo przejmie cały plac, teren oraz budynek przy ul. Partyzantów 3. W dalszej kolejności władze powiatu zamojskiego zamierzają starać się o dofinansowanie na modernizację obiektu.

Poprzedni artykułIdziesz na emeryturę? Byle nie w czerwcu
Następny artykułStarostwo pomoże wypełnić wniosek do programu “Czyste powietrze”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments