Arlekinada – wyjątkowy spektakl u stóp ratusza.

0
1066

7 czerwca na Rynku Wielkim o godzinie 21.00 po raz dziesiąty odbędzie się Zamojska Arlekinada. Tradycyjnie widowisko łączące teatr, muzykę i taniec inspirowane komedią dell’arte nawiązywać będzie do karnawału weneckiego.

W tym roku u stóp ratusza wystąpi ponad 100 wykonawców: tancerze, muzycy, żonglerzy i aktorzy przebrani w karnawałowe i historyczne kostiumy.

W widowisku, w dawnych, dworskich tańcach zaprezentują się również tancerze czterech grup ZPiT „Zamojszczyzna”. Pojawi się też  poszukujący swojej miłości Pierrot, który razem z aktorami Kijowskiego Teatru Ulicznego „Highloghts” zaprowadzi nas na cyrkową arenę – gdzie będziemy mogli obejrzeć zabawy cyrkowe, popisy żonglerskie i cyrkowe sztuczki, następnie weźmiemy udział w rozgrywce szachowej.

Etiudy aktorskie Kijowskiego Teatru Ulicznego przygotowała i wyreżyserowała specjalnie dla Zamojskiej Arlekinady Aleksandra Svietliakowa.

Całość widowiska dopełni grupa perkusyjna „Whit Drums” Szkoły Muzycznej YAMAHA oraz Teatr Ognia UTOPIA żonglując płonącymi pochodniami i obręczami.

Dawne tańce ZPiT „Zamojszczyzna” wykona do nagrań przygotowanych przez Zespół Muzyki Dawnej „Capella all’Antico”.

Na koniec publiczność zostanie zaproszona do nauki i wspólnego wykonania kontredansa – zbiorowego tańca.

Zobaczcie zdjęcia z ubiegłych lat.

 

 

 

Poprzedni artykułStarostwo pomoże wypełnić wniosek do programu “Czyste powietrze”
Następny artykułZamość: wydarzenia kulturalne w Synagodze – zaproszenie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments