MRS.SPORTY – Od aktywności fizycznej do zdrowia w każdym wieku! 

0
436

MRS.SPORTY – Od aktywności fizycznej do zdrowia w każdym wieku! 

Sport to nie luksus zarezerwowany dla wybrańców. To konieczność dla każdego, kto chce zwiększyć swoją szanse pozostania w dobrym zdrowiu przez lata. Dowiedziono, iż aktywność fizyczna wydłuża życie oraz zapobiega poważnym chorobom.

Większość osób zapytanych o wpływ aktywności fizycznej na zdrowie, potwierdzi że: „ruch to zdrowie”. Ale jak przedstawia się to w praktyce?

Badania aktywności sportowej Polaków wskazują, że co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Często nasz brak ruchu tłumaczymy zbyt małą ilością czasu, obowiązkami w domu i pracy, zmęczeniem, złym samopoczuciem, zbyt późnym wiekiem lub po prostu obawą przed rozpoczęciem czegoś nowego. Dużo łatwiej jest pozostać w utrwalonych od lat przyzwyczajeniach spędzania czasu przed telewizorem, komputerem czy na ulubionej kanapie.

A co z naszym zdrowiem? Energią i radością życia? Jak wypada w tych warunkach nasza samoocena?

Coraz więcej osób każdego roku zapada na choroby cywilizacyjne jak: otyłość, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zawał, udar, cukrzyca typu 2, osteoporoza, choroby układu pokarmowego, alergie, depresje czy nowotwory. Aż w 52% wpływ na nasze zdrowie ma styl życia jaki prowadzimy.

Badania dowodzą, że już 30 min. ćwiczeń dziennie 3 razy w tygodniu wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Regularny trening przyczynia się do lepszego funkcjonowania układu krążenia, wzmacnia serce, układ oddechowy, wzmacnia mięśnie i stawy, zapobiega bólom kręgosłupa, poprawia odporność organizmu, wpływa na lepszy sen, bystrzejszy umysł, lepszą pamięć a u osób starszych zmniejszenie ryzyka demencji i choroby Alzheimera.

Dlatego nie warto odkładać na później tak ważnej decyzji dla naszego zdrowia. Każdy moment na zmianę trybu życia jest dobry.

Mieszkanki Zamościa i okolic mają okazję wprowadzenia pozytywnych zmian do swojego życia. Panie w każdym wieku mogą skorzystać z wyjątkowego programu ćwiczeń, który przy minimalnym nakładzie czasu (tylko 30 min.) pozwoli wzmocnić mięśnie, poprawić wytrzymałość, sprawność oraz koordynację ruchową pod osobistą i indywidualną opieką trenera. Podstawą metody treningowej Mrs.Sporty jest 30 minutowy trening obwodowy , dostosowany specjalnie do kobiecych potrzeb. W klubie Mrs.Sporty Panie mogą zredukować wagę, wzmocnić mięśnie, poprawić postawę ciała i kondycję pod opieką wykwalifikowanych trenerów oraz fizjoterapeutów.

Zapraszamy wszystkie mieszkanki Zamościa, które od dawna chcą zrobić coś pozytywnego dla swojego zdrowia na bezpłatną konsultację z trenerem lub fizjoterapeutą w celu poznania metod treningu dopasowanych do indywidualnych potrzeb. W ramach promocji, każda Pani, która przyjdzie z aktualnym 20. numerem „Nowego Kuriera Zamojskiego”, może wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest jednomiesięczne członkostwo w klubie Mrs.Sporty.

Nigdy nie jest za późno aby zadbać o własne zdrowie.

pastedGraphic.png

zdjecie MRS.SPORTY - Od aktywności fizycznej do zdrowia w każdym wieku! 

Poprzedni artykułSOR w szpitalu “papieskim” po modernizacji
Następny artykułZamość: Sieć “Biedronka” nie zgadza się, by mieszkańcy korzystali w nocy z parkingów przy marketach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments