Zamojska Bursa nr 2 zaangażowała się w ogólnopolską akcję „Dzień Osób z Niepełnosprawnością”

0
437

Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu zaangażowała się w ogólnopolską akcję „Dzień Osób z Niepełnosprawnością”. We współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych – Inspektoratem w Zamościu zorganizowano zajęcia wychowawcze, które miały na celu uwrażliwienie młodzieży na zagadnienia związane niepełnosprawnością oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób wymagających pomocy.

Zainaugurowaliśmy zajęcia wychowawcze mające na celu motywowanie wychowanków do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi. Działania które podejmujemy mają na celu zachęcenie młodzieży do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych. – mówi Waldemar Leszczyński, dyrektor Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu.

To nie jedyna inicjatywa, jaką podejmuje zamojska Bursa Międzyszkolna nr 2 dotycząca osób niepełnosprawnych, w placówce prowadzone są również zajęcia podstaw języka migowego umożliwiające młodzieży komunikację interpersonalną za pomocą symboli graficznych.

Poprzedni artykuł5 porad dla firm motoryzacyjnych – warto je wdrożyć w twojej firmie
Następny artykułSOR w szpitalu “papieskim” po modernizacji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments