Szykuje się rozbudowa trasy Horyszów – Hrubieszów

0
589
Fot. GDDKiA
GAIA

GDDKiA szykuje się do rozbudowy Drogi Krajowej nr 74 na odcinku pomiędzy Horyszowem a Hrubieszowem (długość 18,7 km). We wtorek, 14 maja ogłoszono, że najkorzystniejszą ofertę na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla tego odcinka przedstawiło konsorcjum firm: ZDI z Zamościa i Contek Projekt z Kielc. Wartość oferty to ok. 2,2 mln zł.

– W postępowaniu przetargowym wpłynęło jedenaście ofert. O końcowej punktacji decydowała nie tylko cena ale również doświadczenie personelu biur projektowych. Jeśli nie wpłyną odwołania będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą – informuje lubelski odział GDDKiA

Przypomnijmy, że niedawno GDDKiA podała najkorzystniejsze oferty na opracowanie dokumentacji dla odcinka DK74 od Hrubieszowa do przejścia granicznego w Zosinie (13,8 km, Europrojekt Gdańsk) oraz od Klemensowa do Zamościa (13,9 km, Highway). Wtorkowe rozstrzygnięcie dotyczy ostatniego z dziesięciu odcinków DK74 od Janowa Lubelskiego do granicy z Ukrainą, które mają zostać gruntowanie rozbudowane. Na jedenastym, pomiędzy Frampolem i Gorajcem już trwają prace budowlane. W sumie rozbudowanych zostanie blisko 110 km tej trasy.

źródło: GDDKiA

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments