Skuterem na podwójnym gazie

0
598
fot. Marcin Muskała/Wikimedia

Dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 19 lat przed sądem odpowiedzą za kierowanie skuterami w stanie nietrzeźwości. O zachowaniu 18-latka policjantów powiadomił zgłaszający, który widział jak mężczyzna w takim stanie przyjechał na stację paliw, natomiast 19-latka zatrzymali do kontroli policjanci w czasie patrolowania miejscowości gm. Łabunie.

Świadomość osób o zagrożeniach, jakie może spowodować dla uczestników ruchu nietrzeźwy kierujący jest niezwykle ważna, a informowanie o nietrzeźwych kierowcach zasługuje na najwyższe uznanie i godne jest naśladowania.

Taką postawą wykazał się mężczyzna, który w niedzielę 12 maja, poinformował dyżurnego komendy, że na jedną z zamojskich stacji paliw skuterem przyjechał mężczyzna, z którego zachowania wynikało, że może być nietrzeźwy. Policyjne badanie trzeźwości wykonane przez funkcjonariuszy, którzy zareagowali na zgłoszenie wykazało, że przypuszczenia zgłaszającego były prawdziwe. W organizmie 18-latka z Zamościa, który kierował skuterem było prawie 1,5 promila alkoholu.

Również w niedzielę inny kierowca skutera usiadł za kierownicę będąc na „podwójnym gazie”. Tym razem to policjanci z Łabuń patrolujący miejscowości gm. Łabunie zauważyli „dziwny” styl jazdy kierującego motorowerem. Po weryfikacji ich przypuszczeń okazało się, że 19-letni mieszkaniec gm. Łabunie, który siedział za kierownicą pojazdu w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Za popełnione przestępstwo obaj nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą oraz o reagowanie na nietrzeźwych kierowców. Kierowca na „podwójnym gazie” to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas codziennych służ prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierowców. Jednak, aby na drogach było bezpiecznie potrzebne jest również zaangażowanie innych uczestników ruchu. Dlatego też, jeśli styl jazdy kierowcy wzbudza nasze podejrzenie, czy też widzimy jak pijany kierowca wsiada za kierownicę należy reagować powiadamiając odpowiednie służby.

simson sr50 1 2 Skuterem na podwójnym gazie
fot. Marcin Muskała/Wikimedia
Poprzedni artykułWłoska uczta muzyczna już niebawem
Następny artykułSeanse filmowe przyjazne osobom z autyzmem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments