5. edycja Turystycznej Majówki – tak było. (Zdjęcia)

0
428

5. edycja Turystycznej Majówki

W sobotę 11 maja odbyła się w Zamościu piąta już edycja „Turystycznej Majówki”   zorganizowana przez Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. W tym roku pogoda była kapryśna więc w Majówce wzięło udział trochę mniej osób niż w ubiegłym roku, niemniej i tak cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Zamościa i przybyłych turystów.

Ideą wydarzenia jest zaprezentowanie atrakcji turystycznych miasta w formie zbliżonej do gry miejskiej. Każdy uczestnik otrzymuje Kartę Odkrywcy Twierdzy Zamość, która jest równocześnie biletem bezpłatnego wstępu do zwiedzanych obiektów. Na karcie można zdobywać pieczątki. Zebranie co najmniej połowy z nich uprawnia do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. W tym roku pieczątki można było zdobyć w: Muzeum Zamojskim, Muzeum Fortyfikacji i Broni – Arsenał, Muzeum Fortyfikacji i Broni – Pawilon pod Kurtyną, Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego, Muzeum Fotografii Adama Gąsianowskiego, na wystawie „Koronki, tiurniury, aksamity…”, w Kojcu w Parku Miejskim, Zbyrczyk – Obóz Wojskowy w Nadszańcu, Ścieżce dydaktycznej „Czar PRL – u” w Nowej Bramie Lubelskiej, Trasie Turystycznej w Bastionie VII, Trasie Turystycznej Oficyn Ratusza, Wieży Ratuszowej, Hotelu 77-Mykwa, Galicya Cafe, Kawiarni Mazagran, Galerii Staszica 13, Synagodze, Corner Pubie, na Rynku Wodnym – Bajdała i w Centralce. Naszym partnerom bardzo serdecznie dziękujemy za udostępnienie obiektów.

Motywem przewodnim tegorocznej Majówki było poszukiwanie Bolesława Leśmiana, na Kartach Odkrywcy było 7 specjalnych punktów. Zebranie pieczątek w 6 z nich uprawniało do udziału w losowaniu podwójnej wejściówki na Imieniny Leśmiana w Restauracji Centralka.

Impreza zakończyła się wspólnym grillem i konkursami. Na koniec wprawdzie pokropił nas trochę , ale wszyscy wrócili do domów w dobrych humorach i żegnali się z nami słowami „do zobaczenia w przyszłym roku”, co nas niewymownie cieszyło. 

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować naszym wspaniałym sponsorom. Restauracji Renesans i Piekarni Grela za pyszne kiełbaski, kompot i bułki. Biuru Turystycznemu QUAND, TravelTime Magdalena Makuch, Kawiarni Mazagran i Goodi Foodi za wspaniałe nagrody oraz TVP3 Lublin, Radio Lublin i Nowemu Kurierowi Zamojskiemu za opiekę medialną.

Do zobaczenia za rok!

Dominika Lipska – Turystyka z Pasją

 

Poprzedni artykułPrzed nami jedyne w swoim rodzaju widowisko – Szturm Twierdzy Zamość
Następny artykułBezpłatne usg stawów dla dzieci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments