Alarmy bombowe w kilku zamojskich szkołach. Na miejscu pracują służby

1
1489

Zespół szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (Ekonomik), Zakład Doskonalenia Zawodowego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 (Rolniczak) w Zamościu. Do tych szkół przyszły maile z informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Jak poinformowała nas Dorota Kukowska – Bubiło, rzecznik prasowy KMP w Zamościu -specjalne służby ratunkowe aktualnie sprawdzają poziom zagrożenia w trzech zamojskich szkołach, do których rozesłano maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. – Są to zgłoszenia o małym stopniu wiarygodności, jednak dokładnie sprawdzamy wszystkie przypadki. W szkołach tych pracuje Grupa Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego. Zgłoszenia o alarmach bombowych od wczoraj docierają do szkół w całej Polsce. Przypomnijmy, że za zgłoszenie fałszywego alarmu, jego autorowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – przestrzega rzeczniczka zamojskiej policji.

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oburzona

Ciekawa jestem czy autor maila oprócz tego, ze nie chciał pisać matury pomyślał na jakie koszty naraża społeczeństwo… nie wspomnę o tym, że w tej chwili ktoś mógł faktycznie potrzebować pomocy tych sluzb