Trwa „Zamojska Majówka”. Kolejna porcja zdjęć!

0
904

Majówkowy rozkład jazdy

Zastanawiacie się, jak spędzić ten wolny czas? W Zamościu na długi majowy weekend, jak co roku, zaplanowano mnóstwo wydarzeń kulturalnych i imprez. Na Rynku Wielkim w Zamościu wystąpią m.in. Smolasty, Monika Lewczuk i Bovska. Majówce tradycyjnie towarzyszyć będzie Festiwal Sztuk Ulicznych „Na Bruku”, Bieg wokół Twierdzy Zamość oraz Festiwal Polskiej Żywności wolnej od GMO. To jednak nie wszystkie atrakcje. Cykl imprez rozpocznie się 1 maja i potrwa aż do 5 maja. Przygotowaliśmy dla Was ściągawkę, abyście niczego nie przegapili!

Dzisiaj pierwszego dnia majówki (środa, 1 maja)  do 20.00 na Rynku Wodnym w Zamościu w ramach kolejnej edycji Festiwalu Sztuk Ulicznych „Na Bruku”, podziwiać mogliśmy wyjątkowych i niesamowitych artystów ulicznych, którzy przyjechali do naszego miasta z całej Polski.

Wieczorem, na zamojskiej Starówce zaczęły rozbrzmiewać rockowe rytmy. Trwa koncert „Eksplozja Rocka” podczas, którego wystąpią zespoły: Time of The Sinners, Another, Ulica 30, rozpocznie się o godz. 20 i potrwa do 22.00. Nie jest to jednak jeszcze koniec atrakcji dzisiejszego dnia. Tuż po koncercie, zgromadzona na Rynku Wielkim publiczność będzie miała okazję obejrzeć widowiskowe pokazy freestyle w wykonaniu Teatru Ognia „Utopia”.

Drugi dzień Majówki w Zamościu (2 maja, jutro w czwartek) rozpocznie się na sportowo, o godz 10.00 z Rynku Wielkiego wystartuje VI Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość. Następnie (w godz 16.30 – 19.00) na Rynku Wodnym w Zamościu czeka nas kolejna porcja pokazów akrobatycznych i cyrkowych w wykonaniu artystów ulicznych. Propozycją na wieczór są koncerty na Rynku Wielkim. O 19.00 wystąpią The Postman (Beatlesi z Polkowic), o 20.30 na scenie pojawi się Monika Lewczuk. Na koniec dnia (22.00) zaplanowano pokaz „Fire Stage Open” w wykonaniu Teatru Ognia „Utopia”.

W piątek, 3 maja na Rynku Wielkim o godz 17.00 rozpocznie się koncert ZPiT „Zamojszczyzna”. O godz 21.00 będzie można podziwiać pokazy freestyle Teatru Ognia „Utopia”.

Sobota, 4 maja upłynie pod znakiem zdrowej nieprzetworzonej żywności. Tego dnia na Rynku Wielkim o godz. 10 rozpocznie się Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO. Bezpośrednio od Rolnika. Będzie to czwarta edycja wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz ’15. W programie m.in.: panele dyskusyjne na tematy związane z rolnictwem, ekologiczną żywnością i przedsiębiorczością na wsi z udziałem ekspertów, jarmark ekologicznej żywności i rękodzieła oraz koncerty lokalnych zespołów oraz wiele innych atrakcji. Festiwal potrwa do godzin wieczornych. Na sobotni wieczór Miasto Zamość zaplanowało koncerty gwiazd. O godz. 20.00 na scenie obok ratusza zaśpiewa Bovska, a po niej o godz. 21.00 przed zamojską publicznością wystąpi Smolasty. Na 22.30 zaplanowano jeszcze pokazy freestyle w wykonaniu Teatru Ognia „Utopia”.

W niedzielę, 5 maja również nie zabraknie rozrywek. Czekają nas koncerty „Śpiewnik – byłaś serca biciem” – największe polskie przeboje w wykonaniu J. Szroma, P. Wrombla, Z. Wrombla, M. Jahra oraz Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą T. Wicherka oraz 200. Urodziny Moniuszki – niespodzianka w wykonaniu ZPiT „Zamojszczyzna” i Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego.

Tegorocznej Zamojskiej Majówce towarzyszyć będą także m.in.: Kiermasz starej książki na Rynku Wielkim w Zamościu (29-30 kwietnia, 2 maja, godz. 11.00 – 15.00), Majówka z Niepodległą organizowana przez Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” (1 maja, godz. 11.00) czy przygotowana przez zamojski OSiR – Majowa strefa sportu i zabawy (4 maja, godz. 10.00 – 13.00).

poster 02 Trwa "Zamojska Majówka". Kolejna porcja zdjęć!

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments