Zamość: Startuje „Rowerowy Maj”

0
846
Fot. archiwum NKZ
- reklama-

Maj upłynie uczniom zamojskich podstawówek pod znakiem rowerowych przejażdżek. W ramach kampanii „Rowerowy Maj”, która wystartuje w Zamościu 6 maja, będą oni przemierzać drogę z domu do szkoły i z powrotem, na rowerze, rolkach, deskorolce lub hulajnodze. Do udziału zgłosiło się sześć szkół podstawowych z terenu miasta. To w sumie osiemnaście klas. Na zakończenie akcji odbędzie się uroczyste podsumowanie, podczas którego nagrodzone zostaną: szkoły, które uzyskały największą „rowerową” frekwencję, najbardziej „rowerowe” klasy w danej szkole oraz najbardziej „rowerowi” uczniowie.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci i dorosłych. Akcja, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Pomysłodawcą i organizatorem głównym rowerowej kampanii jest Miasto Gdańsk, organizatorami lokalnymi kampanii są Miasto Zamość i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Zasady kampanii są oparte na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami. Każdy uczeń lub nauczyciel (ze szkół biorących udział w akcji), który dotrze w maju do szkoły na rowerze, rolkach, deskorolce czy hulajnodze, będzie otrzymywać specjalne naklejki. Kto zbierze ich najwięcej – wygrywa. W trakcie kampanii wyłoniona zostanie najbardziej „rowerowa” szkoła, najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole oraz najbardziej „rowerowy” uczeń.

Zamość bierze udział w akcji „Rowerowy Maj” od 2016 roku.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments