Nadleśnictwo Zwierzyniec rozdaje sadzonki drzew w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY las

0
862
GAIA

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY las, której patronuje Prezydent Andrzej Duda, odbierz darmową sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie. Sadzonki będą rozdawane już w piątek, 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju, w tym również w siedzibie Nadleśnictwa Zwierzyniec.

Sadzonki jodły można odbierać od godz. 9:00 do wyczerpania zapasów przy Wyłuszczarni Nasion w Zwierzyńcu. Będzie na Was czekać zielona sala edukacyjna także zapraszamy Was z pociechami. – zachęca do przyłączenia się do akcji Nadleśnictwo Zwierzyniec.

Leśnicy przypominają, że lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec – drewno – tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.

Tego samego dnia, 26 kwietnia, uroczystej inauguracji akcji #sadziMY dokona prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą weźmie udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel, jednej z wielu zniszczonych przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 r. Spotka się tam ponad 1000 osób, aby posadzić 100 ha nowego pokolenia lasu. W wydarzeniu obok pary prezydenckiej uczestniczyć będą m.in. pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, pracownicy Lasów Państwowych, uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi. Łączna liczba drzewek posadzonych w ramach tego wydarzenia przekroczy 300 tys.

info i grafika: www.lasy.gov.pl

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments