Poseł Sachajko o pieniądzach zgromadzonych w OFE

1
683

W dniu 18 kwietnia 2019 roku, przed siedzibą Zamojskiego oddziału ZUS poseł Jarosław Sachajko przedstawiciel Kukiz`15, jedynej merytorycznej opozycji  w Sejmie, która patrzy władzy na ręce i o jej działaniach informuje Obywateli, zaprezentował projekt ustawy zakładający przekazanie środków pozostałych w OFE na dobrowolne indywidualne konta emerytalne, z których oszczędzający będą mogli wypłacić swoje pieniądze. Obecnie w OFE Polacy zgromadzili ponad 160 mld zł, czyli średnio ponad 10 tys. zł na osobę. 

Kukiz’15 ma zupełnie inne podejście do pieniędzy obywateli niż PO i PiS. Zamiast zadłużania kolejnych pokoleń i podnoszenia podatków na sfinansowanie kolejnych „kiełbas wyborczych” proponujemy przywrócenie elementarnej sprawiedliwości i zwrócenie Polakom tego, co do nich należy. Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zagrabił ponad 150 mld zł pieniędzy należących do obywateli z OFE. Rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje grabież tego, co w OFE pozostało, żeby móc sfinansować swoje wyborcze „prezenty”. 

Nasza ustawa umożliwi stopniowe i zwolnione od podatku wypłacanie pieniędzy z OFE. Należy przywrócić obywatelom możliwość dysponowania ich własnością. Tylko zwrot pieniędzy z OFE Polakom, może przywrócić elementarne zaufanie obywateli do rządzących.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-1300-2019/$file/8-020-1300-2019.pdf 

Inicjatywa ustawodawcza Kukiz’15 to kolejna propozycja ogłoszona w ramach akcji „Poniedziałki Wolności”, polegającej na cotygodniowym przedstawianiu projektów ustaw, które mają poszerzyć sferę wolności obywateli lub ograniczyć niepotrzebną biurokrację. Kukiz’15 zgłosił już m. in. projekt ustawy antykorupcyjnej „odcinającej” osoby skazane za korupcję od stanowisk i pieniędzy publicznych oraz projekty dotyczące podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, co przełożyłoby się na ok. 500 zł miesięcznie dla każdej osoby pracującej, jak również likwidacji subwencji partyjnych, z których główne partie otrzymują ok. 50 tys. dziennie każda! 

dsc 6023 Poseł Sachajko o pieniądzach zgromadzonych w OFE

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
uoiyi

czyżby piotruś miał chęć OFE całe dla PO wców przeznaczyć ??