Sukces Wiktorii

0
725
- reklama-

Wbrew ogólnej tendencji i zatrważającym wynikom badań czytelnictwa są młodzi ludzie, którzy lubią czytać, a nawet poznawać historię książek oraz mechanizmy współczesnego  rynku mediów tradycyjnych i elektronicznych. Do tej elitarnej grupy należy Wiktoria Szykulska, uczennica klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, która została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. Finał Olimpiady odbył się 15 kwietnia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczestnicy zawodów centralnych OBiI musieli wykazać się wiedzą z zakresu nauki o książce, bibliotece oraz zarządzania wiedzą i informacją, a także umiejętnością wykorzystania cyfrowych źródeł informacji. Wiktoria świetnie poradziła sobie zarówno z teorią, jak i praktyką. 

Największą pasją uczennicy jest literatura, uwielbia czytać dobre książki i sama pisze. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie kilka sukcesów. Ostatnio zwyciężyła konkursie literackim Miesiąc Opowiadań. Jej opowiadanie będzie można wkrótce przeczytać w Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym.

Trawestując słowa naszej noblistki można powiedzieć: niektórzy lubią książki. Na szczęście są tacy uczniowie!

materiał nadesłany

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments