Druhowie OSP przeszkoleni

1
1028
- reklama-

9-11 kwietnia w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu zostało zorganizowane szkolenie kierowców – konserwatorów sprzętu ratowniczego OSP.

Szkolenie ukończyło 14 strażaków z terenu gmin powiatu zamojskiego.  Zajęcia dydaktyczne realizowali zamojscy strażacy. Tematyka szkolenia była dość obszerna i obejmowała następujące zagadnienia:

  • bhp podczas działań ratowniczych i ćwiczeń,
  • prawa i obowiązki kierowcy samochodu pożarniczego,
  • charakterystyka podstawowych samochodów pożarniczych,
  • zasady bezpieczeństwa podczas prowadzenia i ustawienia samochodów pożarniczych,
  • zasady eksploatacji: agregatów prądotwórczych; hydraulicznych
    i pneumatycznych zestawów ratowniczych; ratowniczego sprzętu mechanicznego; autopomp i motopomp pożarniczych; sprzętu ochrony dróg oddechowych,
  • obsługi technicznej samochodów pożarniczych. 

Szkolenie zakończyło się egzaminem teoretycznym oraz sprawdzianem praktycznym. Na zakończenie st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu, wręczył uczestnikom szkolenia stosownie zaświadczenia, jednocześnie podziękował druhom OSP za poświęcony czas na podnoszenie swoich kwalifikacji. Było to już kolejne szkolenie skierowane do strażaków OSP, przeprowadzone w ostatnim czasie przez zamojską komendę. Działania te wpływają wydatnie na podniesienie potencjału operacyjnego jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, tym samym na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.  

fot, tekst: mł. bryg. Andrzej Szozda

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
błąd!!!!!

JASEK Sobczyński????