Zwierzyniec: Zalew Rudka będzie jeszcze atrakcyjniejszy dla turystów

0
1648
Zalew Rudka w Zwierzyńcu, fot. Gmina Zwierzyniec
- reklama-

Urokliwe otoczenie zalewu „Rudka” w Zwierzyńcu stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów. Dzięki pozyskanej przez gminę dotacji z UE na akwenie wybudowany zostanie pływający pomost, w otoczeniu zbiornika powstaną alejki spacerowe, pojawią się też kontenery sanitarne oraz wiele innych udogodnień. Ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji.

W ramach projektu pn.”Zagospodarowanie zbiornika wodnego Rudka w Zwierzyńcu wraz z jego otoczeniem” gmina planuje m.in. zakup i montaż pomostu pływającego o długości 42 m. oraz wykonanie ciągów pieszych na powierzchni około 15 arów. Dla wygody kąpiących się pomyślano też o kontenerze sanitarnym, który składać się będzie z dwóch kabin i pomieszczeń do przebierania. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, a woda użytkowa – podgrzewana przez panel solarny zainstalowany na dachu. Znajdzie się również miejsce dla ratownika. Zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci, stojak na rowery oraz system monitoringu.

To jednak nie wszystko, w ramach projektu ma być również opracowana aplikacja na smartfony i tablety, ułatwiająca korzystanie z atrakcji turystycznych, nie tylko okolic zalewu Rudka.

Na oferty firm, które chcą wykonać te prace samorząd będzie czekał do 25 kwietnia. Termin realizacji całej inwestycji wyznaczono na 30 września tego roku.

Do 85 procent kosztów inwestycji będzie stanowić dotacja, którą Gmina Zwierzyniec pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments