“Mimo trwającego strajku nauczycieli, wszystkie zaplanowane w zamojskich szkołach egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się bez problemów” – poinformowała dziś po godz 9.00 na specjalnie zwołanej przed ratuszem konferencji prasowej, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość – Agnieszka Kowal.

Gimnazjaliści piszą dziś część humanistyczną egzaminu. Jednocześnie trwa trzeci dzień strajku nauczycieli. Mimo tego, jak zapewniła Agnieszka Kowal, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość, wszystkie mające odbyć się dziś w zamojskich szkołach egzaminy rozpoczęły się bez przeszkód. – Zespoły nadzorujące egzaminy stawiły się w komplecie, szkoły współpracują z innymi szkołami i wymieniają się nauczycielami, co jest zgodne z procedurą, bo w każdej sali egzaminacyjnej musi być przynajmniej jeden nauczyciel spoza spoza danej szkoły. Dyrektorzy jeszcze przed egzaminami musieli więc powołać do komisji nauczycieli z innych szkół – powiedziała Dyrektor Kowal.

Wszyscy uczniowie, którzy powinni zdawać egzamin gimnazjalny, przystąpili do niego:

w Szkole Podstawowej Nr 2- 90 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 3- 81 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 4- 59 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 7- 104 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 8- 96 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 9- 47 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 10- 41 uczniów

Jutro uczniowie piszą egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, w piątek język obcy.

Dyrektor Kowal poinformowała też, że wszystkie szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne w Zamościu, które do tej pory strajkowały, w dalszym ciągu strajkują. Sytuacja nieco zmieniła się w przedszkolach. Do pracy dołączyło dziś Przedszkole nr 4, a jutro do pracy zamierzają wrócić także nauczyciele z Przedszkola nr 12.

Na godzinę 8:00 w strajku wzięło udział 34,55 proc. nauczycieli zatrudnionych w zamojskich placówkach oświatowych, szkołach i przedszkolach publicznych.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments