Nagrody dla Młodych Obserwatorów Przyrody przyznane

0
747
II LO nagroda główna, fot. UM Zamość
GAIA
Uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie konkursu „Młodzi obserwatorzy przyrody” odbyło się (04.04.) w zamojskim ratuszu.
Młodzi Obserwatorzy Przyrody to inicjatywa skierowana do młodych pasjonatów przyrody z całej Polski. Poprzez dostęp do materiałów edukacyjnych, możliwość konsultacji z ekspertami, czy konkurs na mini-granty, organizator Fundacja Veolia Polska we współpracy z Centrum UNEP/GRID-Warszawa, wspiera zespoły Młodych Obserwatorów w popularyzacji wiedzy na temat roli przyrody w miastach oraz potrzeb i zasad jej ochrony.

Spośród niecodziennych pomysłów na stworzenie miasta z klimatem – internauci i eksperci wybrali najciekawsze propozycje przygotowane przez zespoły szkolne w Zamościu.

Nagroda główna powędrowała do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Szkoła otrzymała grant w wysokości 5.000zł na realizację projektu „Eko miejsce przy szkole”.

Urząd Miasta postanowił wyróżnić młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego za projekt „Zagospodarowanie terenu przy rzece Łabuńce” (zobacz projekt). Autorki eko-projektu zostały zaproszone do współtworzenia planów zagospodarowania terenu przyrzecznego, które Urząd Miasta chce w ramach swoich planów inwestycyjnych udostępnić mieszkańcom jako miejsce rekreacyjne.

Każda z grup biorących udział w projekcie: uczniowie z II LO oraz grupa ze Szkoły Podstawowej nr 10, otrzymały nagrodę w wysokości 450 zł.

źródło: UM Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments