PSONI Koło w Zamościu ma nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych! [ZDJĘCIA]

0
900
GAIA

Warsztat Terapii Zajęciowej zamojskiego Koła PSONI ma nowy, specjalistyczny autobus do przewozu swoich podopiecznych. Zakup pojazdu był możliwy dzięki dofinansowaniu z PEFRON oraz środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie m.in. w kampanii 1%. Dziś przed siedzibą placówki przy ul. Orlicz – Dreszera w Zamościu miało miejsce uroczyste oddanie do użytku i poświęcenie nowego nabytku.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Przewodniczący Rady Miasta Zamość – Piotr Błażewicz oraz Dyrektor PFRON Pan Jerzy Dębski. Wyświęcenia pojazdu dokonał Ksiądz Czesław Koraszyński – Kapelan Szpitala Jana Pawła II w Zamościu.

Specjalny autobus do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną będzie służył podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej, codziennie dojeżdżającym na zajęcia z okolicznych miejscowości m.in. Skierbieszowa, Starego Zamościa, Szczebrzeszyna czy Złojca. Pojazd wyposażony jest w 18 miejsc siedzących, miejsce na wózek i windę.

Jest to już trzeci tak specjalistyczny autobus należący do PSONI Koło w Zamościu, podnoszący jakość codziennej pracy z Osobami z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments