- reklama-

Nowy telefon za pożyczone pieniądze? To bardzo częsta praktyka

Jesteś typem gadżeciarza, który chętnie kupuje nowoczesne modele smartfonów? A może obecny telefon odmówił posłuszeństwa i musisz wymienić go na nowy? Jeśli nie chcesz przeznaczać oszczędności na zakup smartfona, pomyśl o zaciągnięciu pożyczki. Takie podejście to standard – jednak czy słusznie?

Jak wynika z raportu „Sytuacja na rynku consumer finance” przygotowanego wspólnie przez Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, co czwarty rodak zaciąga zobowiązania w celu sfinansowania drobnych dóbr, np. smartfonów. Jest to zatem powszechna praktyka, w stosowaniu której nie ma nic złego. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach. 

Nowoczesny smartfon na raty – czy warto?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań konkretnej osoby. Dla wielu osób jednorazowy wydatek rzędu 1000-3000 zł nie wchodzi w grę. Pożyczka jest zatem szansą na zdobycie najnowszego modelu smartfona, na który normalnie nie mogliby sobie pozwolić z powodu nadmiernie obciążonego budżetu. 

Zakup telefonu za pieniądze pochodzące z pożyczki rozważ wówczas, gdy:

  • pilnie potrzebujesz smartfona, jednak brakuje Ci oszczędności,
  • trafisz na korzystną ofertę pozabankową,
  • nie chcesz obciążać domowych finansów jednorazowym wydatkiem na dużą kwotę.

Jeżeli już decydujesz się na finansowanie pozabankowe, wybierz pożyczkę ratalną. Jest to produkt zbliżony do kredytu bankowego, który pozwala na rozłożenie zobowiązania na raty. Ich wysokość uzależniona jest m.in. od okresu spłaty  im dłuższy, tym niższej raty możesz oczekiwać. Więcej o tego rodzaju pożyczkach przeczytasz na https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/. 

Zaciągasz pożyczkę na zakup telefonu? O tym pamiętaj

Jeżeli decydujesz się na zaciągnięcie pożyczki ratalnej, nie składaj wniosku w przypadkowej firmie pozabankowej. Dokładnie porównaj dostępne oferty – mogą się one znacząco różnić między sobą. Zaś różnica może wynieść co najmniej kilkaset złotych w skali całego okresu kredytowania.

Wybierając pożyczkę, zwróć uwagę m.in. na:

  • rzeczywistą roczną stopę oprocentowania – RRSO uwzględnia odsetki i koszty pozaodsetkowe,
  • okres spłaty zobowiązania,
  • wymagane zabezpieczenia,
  • wymagane formalności.

Im więcej aspektów porównasz, tym pożyczka lepiej wpisze się w Twoje oczekiwania. 

Artykuł partnera

businessman 1439049 1280 Nowy telefon za pożyczone pieniądze? To bardzo częsta praktyka

Zdjęcie: Pixabay

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments