Nagroda Kulturalna Województwa Lubelskiego dla Patryka Pawelca!

0
558
- reklama-
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Zarząd Województwa Lubelskiego uhonorował osoby związane z życiem teatralnym naszego województwa, pracowników artystycznych, technicznych i administracyjnych lubelskich teatrów, animatorów życia teatralnego, społeczników i działaczy kulturalnych. Wśród nagrodzonych znalazł się zamościanin – Patryk Pawelec.
Uroczystości związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru odbyły się 27 marca 2019 r. w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Wydarzenie to zgromadziło środowisko teatralne z województwa lubelskiego – artystów, animatorów kultury, społeczników, pracowników instytucji kultury. Z tej okazji Zarząd Województwa Lubelskiego wręczył medale, nagrody oraz listy gratulacyjne. Wręczono również odznaczenia państwowe, oraz Złotą Maskę – nagrodę Oddziału Lubelskiego ZASP. 
Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru otrzymał Patryk Pawelec – recytator, monodramista, instruktor teatralny, animator kultury. Nagroda została przyznana za działalność animacyjną w przestrzeni teatru i ruchu recytatorskiego w województwie lubelskim, a także za osiągnięcia artystyczne podczas ogólnopolskich festiwali słowa. 
Patryk Pawelec realizował projekty teatralne dla młodzieży, min.: „Stacja Kreatywna Piąta”, spektakl „Czwarty czwartek marca” (Zamość, 2017-2018); widowisko „Sen o wolności” (Ryki, 2018). Był jednym z autorów spektaklu z okazji 100 – lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Prowadzi warsztaty teatralne i recytatorskie dla instruktorów i nauczycieli. W ramach Stypendium Prezydenta Miasta Zamościa w 2018 r. zrealizował Festiwal Etiud Teatralnych. Koordynuje konkursy recytatorskie na terenie województwa  (OKR, „Przebudzeni do życia”).  Współpracuje z Pracownią Słowa Centrum Kultury w Lublinie, Teatrem Klepisko, Teatrem Panopticum, Zamojskim Domem Kultury. W 2017 roku zrealizował monodram „Tam i z powrotem”, który zdobył nagrodę podczas XIV Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem w Suwałkach. Obecnie jest pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i MDK „Pod Akacją”. 
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments