Nagrali piosenkę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Docenił to Prezydent Andrzej Duda

1
1335
- reklama-

Grupa artystyczno-wokalna „Ku Chwale”, której wokalistką jest Kaja Peć – uczennica I LO w Zamościu, wraz z Dyrektor szkoły Bożeną Krupą, opiekunami zespołu i przyjaciółmi gościła w Warszawie na zaproszenie Kancelarii Prezydenta. Dwudniowa wizyta (29-30 marca) w stolicy  była podziękowaniem i nagrodą  za pracę i krzewienie patriotyzmu wśród młodzieży.

Jesienią 2018 r. młodzi ludzie – uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, nagrywając utwór „Taka jesteś Polsko”.

Muzykę skomponował nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Kukiełka, który z nauczycielką języka polskiego Marzeną Kowalczyk jest także autorem tekstu. Piosenka zdobyła sympatię internautów, została też dostrzeżona przez Kancelarię Prezydenta. 

Pobyt w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Pałacu Prezydenckiego. Przedstawiciel Kancelarii – Jakub Kiersikowski, przekazał n a ręce Pana Tomasza Kukiełki podziękowania i pamiątki od Prezydenta Andrzeja Dudy.

Zespół odwdzięczył się Panu Prezydentowi statuetką wykonaną z józefowskiego kamienia.

Dzięki uprzejmości sponsorów młodzi  artyści mieli możliwość obejrzenia musicalu „Piloci” w Teatrze „Roma”.

Drugi dzień pobytu w Warszawie przeznaczono na intensywne zwiedzanie. Rozpoczęło się w Muzeum Powstania Warszawskiego, od przybliżenia tragicznej historii młodych ludzi walczących w obronie Warszawy. 

Na zaproszenie zamojskiego posła Pana Sławomira Zawiślaka młodzież wraz z opiekunami zwiedzała też budynek Sejmu RP.

 

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Filia

Dobra robota! Wspaniali i utalentowani młodzi ludzie. Dobrze, że trafili na inspirujących nauczycieli.