Zamojskie Zakłady Zbożowe otworzyły nowoczesne magazyny w Tuczapach

0
955
- reklama-

Zamojskie Zakłady Zbożowe zakupiły nowy sprzęt, maszyny, zmodernizowały również całą linię przyjęcia zboża do magazynu w Tuczapach. To duża inwestycja na miarę XXI wieku. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyli minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

 – Cieszę się, że w planach pana ministra jest również ten znakomity Zakład, który świetnie obsługuje rolników Zamojszczyzny i Lubelszczyzny.  Jednak on musi nabrać większego rozpędu, żeby służyć nie tylko temu regionowi, ale całej naszej ojczyźnie i rolnictwu w Polsce – powiedział wojewoda.

– Problem nie polega na tym, żeby wytworzyć, skupić, nawet żeby przetworzyć. Problem polega na tym, żeby to sprzedać. Żeby to sprzedać, trzeba to wypromować, nadać temu markę. Do tego potrzebny jest narodowy Holding Spożywczy w Polsce, właśnie taki, który tworzy pan minister, żeby zadbał o te wszystkie elementy:  skup, przetwórstwo, sprzedaż produktu przetworzonego na którym się zarabia. Żeby coś sprzedać w Niemczech, Iranie, Chinach czy USA, to trzeba wypromować markę polskiego produktu. Nikt tego nie zrobi, jeśli nie powstanie Narodowy Holding Spożywczy – podkreślił Przemysław Czarnek.

W Tuczapach powstały trzy nowe silosy o pojemności 3 tys. ton, unowocześniony został magazyn płaski, kosz wysypowy oraz wagi. Inwestycja usprawni skup i odbiór zboża na ważnym z punktu widzenia gospodarczego obszarze naszego kraju.

Zmodernizowane magazyny będą mogły pomieścić blisko 2,5 tys. ton zboża. Jak mówią rolnicy, ta inwestycja jest niezwykle potrzebna. Tuczapy znajdują się w zagłębiu rolniczym, gdzie dominującą uprawą są zboża, przede wszystkim pszenica. Modernizacja była od dawna oczekiwana.

To nie jedyna inwestycja zrealizowana w ostatnich latach. Zamojskie Zakłady Zbożowe w 2017 zmodernizowały suszarnię do zbóż w Zamościu. Obiekt jest teraz opalany gazem ziemnym, a nie miałem węglowym, który nie był ekologiczny.

Zamojskie Zakłady Zbożowe od 1993 roku funkcjonują jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada również młyn pszenny oraz elewator zbożowy z bocznicą kolejową.

źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki

received 970356809839761 Zamojskie Zakłady Zbożowe otworzyły nowoczesne magazyny w Tuczapach
fot. Lubelski Urząd Wojewódzki
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments