Uroczyste podsumowanie projektu „Tacy Sami” [ZDJĘCIA]

0
699
- reklama-

Trzy uczennice I LO w Zamościu postanowiły walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. W październiku ruszyły ze swoim autorskim projektem społecznym pn. „Tacy Sami”. Swoją inicjatywę zgłosiły do ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Poprzez realizację swojego projektu, jego autorki: Monika Samulak, Daria Skowyra, Ewelina Kawa, uczennice klasy 1 „l” z I LO w Zamościu starały się udowodnić młodym ludziom – bo głównie do nich projekt był skierowany, że mimo różnic w naszym wyglądzie czy charakterze, wszyscy jesteśmy tacy sami i mamy takie same szanse, aby odnieść sukces.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy dziewczyny przeprowadziły szereg działań: prowadziły wykłady i ćwiczenia w zamojskich szkołach, przygotowały bilbordy promujące akcję, przeprowadziły sondy uliczne, w których pytały mieszkańców Zamościa co myślą o stereotypach.

W miniony wtorek, 26 marca licealistki zorganizowały galę podsumowującą ich projekt. Uroczystość była okazją do złożenia podziękowań osobom, które wspierały ich działania. Byli to m.in.: Poseł Sławomir Zawiślak, Dyrektor I LO – Bożena Krupa, Pan Prezydent Andrzej Wnuk. Dziewczyny zadbały o najdrobniejsze szczegóły. Zaprosiły gości, którzy wygłosili wspaniałe mowy. Wystąpili: Ksiądz Jerzy Frankiewicz, Jagoda Kupiec z Fundacji Zibera oraz Ewa Nieradka-Kloc z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

Teraz przed dziewczynami wielki finał olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Podczas gali finałowej, która odbędzie się w Warszawie już w kwietniu najlepsze projekty powalczą o nagrodę „Złotego Wilka”, którą wręczą najwyższe władze państwowe. Przypomnijmy, że ostatniej edycji Złotego Wilka 2018 w kategorii Społeczność Lokalna zdobył projekt „Nie jestem byle kim” z Zamościa, którego celem było zwiększenie samooceny młodzieży i nauka podejmowania decyzji dotyczących własnej ścieżki kariery.

Teraz przed dziewczynami wielki finał Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” Podczas gali finałowej, która odbędzie się w Warszawie już w kwietniu, najlepsze projekty powalczą o nagrodę „Złotego Wilka”, którą wręczą najwyższe władze państwowe.

Trzymamy kciuki za zespół „Tacy Sami”!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments