- reklama-

Postępuje remont budynku Dworca PKP przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu. Miasto pozyskało środki na modernizację obiektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-20. Unijny projekt pod nazwą „Przebudowa i remont obiektów infrastruktury usług społecznych w Mieście Zamościu” zakłada zaadaptowanie budynku dworca na Centrum Integracji Społecznej, aktywizujące osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Na parterze i piętrze budynku swoją siedzibę będzie miał Zespół administracyjno-szkoleniowy CIS, lokal gastronomiczny z zapleczem, salą konsumencką oraz sanitariatami dla klientów, poczekalnia dla pasażerów PKP, Telekomunikacja kolejowa Telekom Sp. z o. o.

Projekt zakłada m.in. remont generalny wszystkich pomieszczeń wewnątrz budynku, przebudowę pomieszczeń na potrzeby Centrum Integracji Społecznej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachu, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania.

Jak informuje zamojski magistrat – wykonano już prace remontowe w piwnicy, na parterze, piętrze i poddaszu (m.in.: ściany działowe, tynki, podłoża pod posadzki wraz z izolacją, instalacje wod-kan, centralnego ogrzewania, instalację elektryczną). W planie prac jest m.in. montaż paneli fotowoltaicznych, wyposażenie pomieszczeń  przeznaczonych na potrzeby CIS- w tym łazienek dla niepełnosprawnych, a także generalny remont dworcowej poczekalni.

Termin realizacji zadania: do 16.12.2019 r. Wykonawcą prac jest  Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Inwex Spółka z o. o. , Brody Małe 22-460 Szczebrzeszyn. Koszt remontu wg podpisanej umowy wynosi 3 969 726,70 zł brutto.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Johnny

Już nie straszy???? Może nie będzie straszył za jakiś długi czas,bo jak na razie,to ledwo co się zaczęłó i z tym ogrodzeniem to jeszcze bardziej straszy…..

Zybi

Czy wiadomo kiedy remont całej ulicy Szczebrzeskiej?