Zarażają uśmiechem i pozytywnym myśleniem

0
924
Fot. Pokaż, czy umyłeś zęby/ Facebook
- reklama-

„Pokaż, czy umyłeś zęby!” – to tytuł projektu społecznego realizowanego przez pięć uczennic zamojskich szkół. Tytuł projektu jest nieco przewrotny, gdyż nie chodzi w nim – jak mogłoby się wydawać – o profilaktykę stomatologiczną. Dziewczyny poprzez swoje działania starają się przekonać innych do pozytywnego spojrzenia na świat i częstszego uśmiechania się.

Ekipę „Pokaż, czy umyłeś zęby!” tworzą: Julia Kupiec, Karolina Madyńska, Emilia Wdowiak i Wiktoria Winiarska – uczennice I LO w Zamościu oraz Wiktoria Szala z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu.

Swój projekt realizują w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Chcemy tworzyć powody, aby uśmiech pojawiał się częściej na twarzach każdego z nas. Prowadząc relacje na naszych stronach na Facebooku i Instagramie, zachęcamy do zmiany nastawienia do życia na pozytywne. Rozprzestrzeniamy radość, pokazujemy, że małe rzeczy mogą cieszyć. Na codzień podkreślamy, jak bardzo ważny jest uśmiech, jak wiele daje w trudnych momentach, jak pomaga w tworzeniu relacji. Uśmiech otwiera na ludzi, budzi zaufanie, nadaje lepszą atmosferę szarej codzienności. – przekonują twórczynie projektu.

Aby pozyskać fundusze na realizację swojej inicjatywy nastolatki zorganizowały „Kawiarenki” w zamojskich szkołach: I, II i III LO, „Ekonomiku” oraz w szkole katolickiej i szkole w Jarosławcu. – W kawiarenkach wychodzimy do ludzi, dzięki czemu lepiej zapoznają się z nami i projektem. Mamy okazję wykazać się i sprzedać pyszności oraz obdarzyć naszych odbiorców fantastycznymi nagrodami poprzez konkurs odbywający się w czasie trwania kawiarenek. – opowiadają dziewczyny.

Oprócz tego, twórczynie projektu „Pokaż, czy umyłeś zęby!” publikują także na swoim kanale na YouTube filmiki z udziałem uczestników projektu. Dziewczyny, by trafić do szerszego grona odbiorców, zaangażowały się także się w Narodowy Dzień Życia, który odbył się 24 marca na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas niedzielnego wydarzenia podsumowały swój projekt. Jednak to jeszcze nie koniec ich działań – W planach mamy również plakaty reklamujące nie tylko konkurs i kawiarenki, ale także oddające cel naszego projektu – zapowiadają.

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym projektu.

Zachęcamy do śledzenia poczynań dziewczyn na ich facebookowym profilu: Pokaż, czy umyłeś zęby!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments