Nagrody w plebiscycie „Świeć się z Energą” trafiły do Zamościa

0
413
- reklama-

Zamość po raz trzeci został najpiękniej oświetloną miejscowością w województwie lubelskim w internetowym plebiscycie „Świeć się z Energą”. W związku z tym do naszego miasta trafią nagrody w postaci sprzętu AGD dla potrzebujących mieszkańców. Jak informuje zamojski magistrat – uroczyste przekazanie nagród dla Zamościa przez przedstawicieli Grupy Energa odbędzie się w najbliższy piątek, 15 marca w zamojskim Ratuszu. Sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. trafi m.in. do podopiecznych MCPR.

W spotkaniu wezmą udział: Robert Soszka- Kierownik Wydziału Wsparcia Sprzedaży Rynku Biznesowego Energa Oświetlenie, Andrzej Wnuk- Prezydent Miasta Zamościa wraz z zastępcami: Małgorzatą Bzówką i Piotrem Zającem, Małgorzata Żołyńska- Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, Anna Bałdyga- Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

Dzięki organizowanemu przez Grupę Energa plebiscytowi „Świeć się z Energą”, każdego roku do potrzebujacych z całej Polski trafia sprzęt AGD o wartości 200 tys. złotych. Na przestrzeni ostatnich 10 lat dzięki akcji podopieczni prawie 200 placówek m.in. domów dziecka, stowarzyszeń, ośrodków pomocy społecznej zyskali pomoc, która ułatwiła im życie na długie lata.

Plebiscyt jest nie tylko okazją do pochwalenia się pięknymi iluminacjami, ale także czasem, w którym lokalne społeczności angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Zamość zdobył nie tylko tytuł „Świetlnej stolicy Lubelszczyzny”, ale także energooszczędny sprzęt AGD, o wartości 10 tys. zł.  Zamość w rywalizacji regionalnej pokonał inne miasta z województwa m.in. Krasnystaw i Lublin. Udział w plebiscycie miast to również możliwość do wypromowania swojej miejscowości na arenie ogólnopolskiej i rozbudzenia w mieszkańcach lokalnego patriotyzmu. Podstawowe cele konkursu to niesienie pomocy potrzebującym i aktywizowanie społeczności lokalnych, zachęcanie Polaków do prezentowania swojego patriotyzmu – przywiązania do miasta i regionu.

Każdego roku Plebiscyt Miast wyzwala duże emocje, rywalizacja trwa do ostatniej chwili, to nie wielkość miasta ale mobilizacja i zaangażowanie jego mieszańców oraz sympatyków ma kluczowe znaczenie. Udowadnia to Zamość, który kolejny raz wygrał z wielkim Lublinem.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments