GAIA

POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ SPRAWĘ NIELEGALNEGO SKŁADOWISKA ODPADÓW

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają sprawę nielegalnego składowiska odpadów w miejscowości Teratyn. Jak wynika z ustaleń, nocą z wtorku na środę na miejscowym placu buraczanym wysypano kilkadziesiąt ton odpadów. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci zostali poinformowani przez sołtysa miejscowości Teratyn, że na miejscowym placu buraczanym, ktoś nielegalnie wysypał śmieci. Jak wstępnie ustalono, proceder ten miał miejsce nocą z wtorku na środę. Nielegalne odpady zostały wysypane z samochodu ciężarowego, który następnie odjechał.

Policjanci ujawnili na miejscu około 50 ton nielegalnych odpadów. Do wyjaśnienia sprawy mundurowi zabezpieczają monitoring, sprawdzają też odnalezione w odpadach dokumenty.

Nielegalne składowiska odpadów mogą być bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego a także życia i zdrowia mieszkańców.

Przypominamy, że w świetle art. 183 § 1 kodeksu karnego odpowiedzialności karnej podlega osoba, która wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Natomiast na podstawie art. 154 § 2 kodeksu wykroczeń karą grzywny do 1000 złotych lub karą nagany może zostać ukarana osoba, która wyrzuca na nienależącym do niej gruncie polnym, śmieci, padlinę lub inne nieczystości.

Źródło: Policja lubelska

68 143425 Wysypali nielegalnie kilkadziesiąt ton odpadów

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments