Hrubieszów: Z rzeki wyłowiono ciało poszukiwanego od stycznia 18-latka

0
1556
fot. KPP w Hrubieszowie
GAIA

Po dwóch miesiącach poszukiwań odnaleziono ciało 18-latka z Hrubieszowa. Wczoraj (6 marca) policjanci wyłowili zwłoki nastolatka z rzeki Huczwy.

Przypominamy, że do zaginięcia 18-latka z Hrubieszowa doszło w nocy z 6 na 7 stycznia bieżącego roku. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu  podjęli niezwłocznie działania poszukiwawcze. Jak wynikało z ustaleń, 18-latek przebywał na imprezie, a następnie wyszedł z lokalu i udał się w kierunku miejscowości Brodzica. Policjanci sprawdzali różne ewentualności, gdzie mógł udać się zaginiony. Sprawdzano każdy ślad i każdą informację, która do nas napływała. Funkcjonariusze odnaleźli na śniegu ślady 18-latka oraz miejsce, gdzie jak ustalono chłopak mógł osunąć się do rzeki. Z pomocą wielu służb i specjalistycznego sprzętu sprawdzano w bardzo trudnych warunkach pogodowych koryto rzeki Huczwa oraz tereny przyległe. W poszukiwania pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zaangażowało się bardzo wiele osób, które bezinteresownie ruszyły z pomocą.

Wczoraj (6 marca) podczas kolejnego dnia akcji poszukiwawczej policjanci odnaleźli na rzece Huczwa ciało poszukiwanego od stycznia 18-latka z Hrubieszowa.

W działaniach poszukiwawczych czynny udział brali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu wodnego, łodzi ratunkowej dokonywali sprawdzeń koryta rzeki Huczwa oraz łąk i terenów wzdłuż rzeki, strażacy z zespołów wodno-ratowniczych wraz z nurkami z KM PSP w Przemyślu oraz KW PSP w Lublinie przeszukiwali koryto rzeki Huczwa przy użyciu specjalistycznego sonaru podwodnego, nurkowie SPAP KWP w Lublinie, Pan Krzysztof Szeweniec wraz z pracownikami z Zakładu Konserwacji i Budowy Urządzeń Melioracyjnych, który użyczył koparki oraz dzięki, której prowadzone były prace zmierzające do skruszenia i usunięcia pokrywy lodowej z rzeki oraz usunięcie drzew i krzewów z rzeki, funkcjonariusze Straży Rybackiej wraz z łodzią oraz sprzętem wodnym (echo-sonda), Sylwester Tyrka i Mateusz Synowiec z WOPR w Zamościu wraz z łodzią, druhowie  OSP w Hrubieszowie, Dziekanowie i Teptiukowie, Mirczu i Kryłowie, Sztab Zarządzania Kryzysowego miasta Hrubieszów i gminy Hrubieszów, członkowie Plutonu Łączności Kierowania Obrony Cywilnej, Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej w Lubinie zrzeszeni przy Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego w Lublinie pod dowództwem Adama Mazura wraz ze specjalistycznymi urządzeniami GPS. W działaniach wykorzystany był również śmigłowiec PSG w Hrubieszowie w celu dokonania sprawdzenia terenu łąk oraz rzeki Huczwy.

źródło: KPP w Hrubieszowie

 

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments