Zamojski WORD zakupił symulatory dachowania i zderzenia [ZDJĘCIA]

0
854
- reklama-

Zamojski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zakupił dwa symulatory: dachowania i zderzenia czołowego. Urządzenia dają możliwość przećwiczenia zachowań poprawiających bezpieczeństwo w tak ekstremalnych sytuacjach, uświadamiają także, jak ważne jest zapinanie pasów w czasie jazdy samochodem. Sprzęt jest mobilny i ma być udostępniany podczas odbywających się w Zamościu i regionie imprez. Będą z niego korzystać także szkoły oraz placówki oświatowe.

W poniedziałek, 4 marca w siedzibie zamojskiego WORD-u odbyła się oficjalna prezentacja nowych „nabytków” z udziałem wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek, Prezydenta Andrzeja Wnuka oraz przedstawicieli lokalnych mediów. Dyrektor ośrodka, Piotr Błażewicz przedstawił zgromadzonym zastosowanie i zalety zakupionych urządzeń. Chętni mogli także na „własnej skórze” przekonać się, jak działają symulatory.

Koszt urządzeń to blisko 100 tys. zł.

Po raz pierwszy z nowo zakupionych urządzeń będzie można skorzystać już 24 marca na Rynku Wielkim podczas wydarzenia „Życie przez całe życie” [szczegóły TUTAJ].

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments